Реклама

Алергія на молоко у дітей: причини і наслідки

Алергія на молоко у дітей: причини і наслідки

Ця ж стаття представлена російською мовою

Зараз все частіше зустрічаються випадки алергії на молоко у дітей раннього віку, що багато в чому ускладнює процес годування новонароджених.

Але іноді трапляється й так, що у дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, з часом спостерігаються симптоми алергії на молоко. Які ж симптоми алергії, і як з ними справлятися ?

Причини виникнення алергії на молоко у дітей

Причин виникнення такої алергії декілька. Це може бути спадковість, іншими словами, якщо батьки дитини алергіки, то у дитини можливість розвитку алергії на молоко вище, ніж у інших діток.

Іншою причиною є штучне вигодовування немовлят. Дітки, з раннього віку вживають коров'яче молоко, можуть страждати на алергію. Козине, овече і грудне молоко рідше є причиною алергії. Пояснити це просто: тільки в коров'ячому молоці містяться стійкий до впливу високої температури білок (казеїн ). Тому при термічній обробці коров'ячого молока, їжа, приготовлена ​​з нього, залишається високо алергенною.

Алергію на молоко часто плутають з лактазной недостатністю. Проте варто зауважити, що це різні речі.

Симптоми алергії на молоко у дітей

Основними симптомами алергії на молоко у дітей є :

1 . Діарея, яка досить часто спостерігається у новонароджених, але поява крові в калі вважається серйозним сигналом алергії на молоко.

2 . Регулярні відрижки і нудота після годування.

3 . Висипання і роздратування на шкірі.

4 . Зміни в поведінці дитини - новонароджені діти, які страждають від алергії на молоко , часто і тривало плачуть.

5 . Зміни у вазі - невелика надбавка або повна відсутність прибавки у вазі через нудоти і діареї свідчить про серйозні розлади .

6 . Підвищене газоутворення, в деяких випадках вважаються сигналом алергії на молоко.

7 . Свистяче дихання, утруднене дихання, слиз в носі і горлі можуть бути ознаками реакції дитячого організму на казеїн,що міститься в молоці.

8 . Зневоднення організму малюка, втрата апетиту і енергії виникають через алергію на молоко. Новонародженому не вистачає поживних речовин, в результаті чого дитячий організм не може рости і розвиватися нормально.

Алергія на молоко у дітей: причини і наслідки - изображение №1

Що робити?

Перше, що повинна зробити мама дитини з алергією на молоко, це виключити з раціону продукти, що містять казеїн. Якщо цього недостатньо, то дитині призначають замість грудного молока спеціальні суміші на основі сої, козячого молока або ті, в яких частково розщеплений білок ( гідролізовані суміші).

Найчастіше такий вид алергії зустрічається у діток, яких рано, тобто до півроку, перевели на штучне вигодовування. Все дитяче харчування з позначкою « гіпоалергенне » підходить для таких малюків. Крім того, такі діти краще переносять кисломолочну їжу, тому варто спробувати вводити в раціон дитини молоко корови саме в такому вигляді. Можливо, що дитина звикне і зможевживати молоко і в іншому вигляді.

Наслідки алергії на молоко у дітей

Найчастіше до двох-трьох рочків алергія на молоко у діток проходить без всяких наслідків. Якщо ж алергія залишається, то дитині доведеться зберігати дієту протягом усього життя.

Якщо у малюка алергія на молоко, то йому потрібно скорегувати раціон харчування. В іншому випадку, він може відставати у фізичному та розумовому розвитку. До того ж, якщо продовжувати давати дитині молоко, то у неї може розвинутися алергія і на інші продукти і навіть початися набряк Квінке.

Бережіть себе!

Читай также: Обследование ребенка на первом году жизни: плановые осмотры

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад