Реклама

Можливі механізми дельфінотерапії

Можливі механізми дельфінотерапії

Вважається, що основним чинником, що діє в дельфінотерапії, є локація пацієнта у воді дельфіном за допомогою сонора, що випромінює ультразвуки різної частоти. Але і дотик до шкіри дельфіна в ході погладжування або виконання спільних вправ так само вважається значимим лікувальним чинником, тим паче, що шкіра тварини має велику кількість біологічно активних точок і володіє певним електромагнітним потенціалом.

Певний внесок в терапевтичну ефективність дельфінотерапії вносить і купання в морській воді (таласотерапія), хоча він не є основним.

У дельфінотерапії слід враховувати великий вплив психотерапевтичного радикалу. Спілкування з екзотичною доброзичливою і життєрадісною твариною містить елементи емоційного потрясіння, стрес з позитивним результатом, або ефект "позитивного культурального шоку". Деякі автори так само звертають увагу на те, що дельфінотерапія містить елементи імаготерапії (ігрової терапії). Дійсно, ігровий компонент терапії може бути присутнім в роботі з дитиною як до контакту з твариною, так і в ході його, і, нарешті, як закріплююча процедура - після, поза дельфінарієм, в домашніх умовах.

Відомий позитивний вплив дельфінотерапії на атмосферу у сім'ї. Батьки що беруть участь в проведенні дельфінотерапії, а також сім'я, що має можливість спілкуватися з дельфінами, як правило, відчувають благотворний вплив цих сеансів на атмосферу у сім'ї, міжособистісні стосунки, конфлікти у сім'ї. Таким чином, в дельфінотерапії синергічно задіяні ультразвукова терапія, таласотерапія, психотерапія, психологія спілкування, нарешті, гідрокінезітерапія.

Українська асоціація народної медицини Київський Медичний Університет Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад