Реклама

Проведення ДПА 2016: що потрібно знати

Проведення ДПА 2016: що потрібно знати

Для школярів наступає гаряча пора ДПА 2016, саме тому ми підготували актуальний матеріал про ДПА 2016. Стало відомо, як буде проходити державна підсумкова атестація учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2016 році. Наказом Міністерства освіти і науки № 94 від 8 лютого 2016 року визначена процедура та вимоги до оформлення атестаційної роботи.

Наступна інформація важлива для батьків та школярів: проведення дпа 2016.

Графік проведення ДПА школярів у 2016 році

- початкова школа (ДПА 4 клас) — з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики;

- основна школа (ДПА 9 клас) — з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу;
- старша школа (ДПА 11 клас) — з трьох предметів обов’язково для всіх випускників:

  1. 5 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання – з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО);
  2. 11 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання – з математики або 13 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у формі ЗНО;
  3. 20 травня у навчальному закладі – з іноземної мови за завданнями Міністерства освіти і науки України.

    Читай также: Как сдать ЗНО на 200 баллов: советы специалиста

Результати ДПА 2016 будуть виставлені у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та до атестатів про повну загальну середню освіту, а також враховуватимуться при визначенні середнього бала атестата.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року.

ДПА проведення у 2016 році

На сайті Міносвіти і науки з'явилися вимоги до проведення ДПА учнів у системі загальної середньої освіти у 2015/16 навчальному році. Зокрема зазначається, крім розкладу, наведеного вище, що результати ЗНО зараховуватимуться як результат ДПА за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи. ДПА у формі ЗНО буде проводитися як під час основної, так і під час додаткової сесій ЗНО.

Також слід звернути увагувипадку на пункт про ДПА 2016 11 клас. Якщо випускник складатиме ЗНО і з математики, і з історії - до атестата вноситься оцінка за ДПА з того предмета, який він указав при реєстрації на ЗНО. При реєстрації для участі в ЗНО випускник може обрати лише один з цих двох предметів для зарахування результату ЗНО як оцінки за ДПА.

Читай также: Как помочь выпускнику сдать экзамены: 8 советов родителям

Тестові бали, які випускники отримаються за тестування, будуть переведені в оцінки за шкалою 1-12 балів. Якщо випускник порушить процедуру проведення ЗНО і будет усунений с процедури проходження, він отримає нуль тестових балів, що відповідно дорівнюватиме одному балу за ДПА.

Звільнення від проходження ДПА в 2016 році

Говорячи про проведення ДПА 2016, слід також звернути увагу про певну категорію школярів, яків можуть звільнятис від проведення ДПА. Це наступні категорії учнів:

- За станом здоров’я

Учні (вихованці) загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують тривалого лікування, у період їх перебування в цих закладах; спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів); навчально-реабілітаційних центрів; спеціальних та інклюзивних класів загальноосвітніх шкіл та учні, які навчаються за індивідуальною, дистанційною формами (глухі, зі зниженим слухом, сліпі, зі зниженим зором, з порушеннями опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення, затримкою психічного розвитку, розумовою відсталістю).

Учні за наявності захворювань, наведених у Переліку захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів від проходження державної підсумкової атестації за станом здоров'я, наведеному у додатку до Інструкції про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров'я, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров'я України від 01 лютого 2013 року № 72/78. Таким учням необхідно подати за місцем навчання заяву батьків або їх законних представників та висновок лікарсько-консультативної комісії, закладу охорони здоров’я за місцем спостереження дитини.

Читай также: Война со шпаргалками: пункты ВНО оборудуют металлоискателями

- Учні у соціальних відпустках

Учні, які перебувають у соціальних відпустках відповідно до статей 17, 18-1 Закону України "Про відпустки". Таким учням необхідно додатково подати за місцем навчання такі документи: довідку, видану жіночою консультацією для жінок, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та заяву (у разі досягнення повноліття).

- Учасники міжнародних спортивних змагань, конкурсів або виставок

Учні випускних класів, які беруть участь у спортивних змаганнях, конкурсах, виставках, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації.

- Учні з зон стихійного лиха, інших надзвичайних станів

Учні, які проживають у зонах стихійного лиха, інших надзвичайних станів, які роблять проведення ДПА неможливим

- Учасники тренувальних зборів

Учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, що мають статус міжнародних відповідно до законодавства України і відбуваються під час проведення атестації, звільняються від атестації.

Читай также: ЗНО 2016: что о нем нужно знать

- Учасники олімпіад та фінальних етапів турнірів

Учасники міжнародних предметних олімпіад та фінальних етапів турнірів, конкурсів, які мають статус міжнародних відповідно до законодавства України, та учасники IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями у відповідних випускних класах (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

- Учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів МАН

Учасники ІІІ етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предметів, які є базовими для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу (за винятком предметів, атестація з яких проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання).

- Власники сертифікатів міжнародного мовного іспиту

Учні (вихованці) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які у поточному навчальному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня В-1 для загальноосвітніх навчальних закладів та рівня В-2 для спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов, звільняються від ДПА 2016 з цих предметів.

Нагадаємо, що реєстрація на ЗНО вже стартувала. Ми також публікували матеріал про те, що треба знати про ЗНО 2016

Джерело: http://osvita.ua/

Читай также: 15 лучших лицеев и гимназий Украины по результатам ЗНО 2015

Читай также: Скандал вокруг ВНО: как абитуриентам защитить свои права

Читай также: Права абитуриента во время ЗНО


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад