Реклама

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу

Нещодавно ми публикували  інформацію про реформи у молодшій школі, а тепер і для старшокласників з'явились важливі новини: Міністерство освіти і науки має намір суттєво скоротити кількість обов’язкових предметів інваріантної складової у старшій школі. Зміни можутть стати чинними уже з наступного навчального року.

Зокрема, передбачається скорочення переліку обов’язкових предметів у старшій школі з 22-х до 9-ти. Ці зміни створять можливість для шкіл визначити свій профіль і поглиблено викладати обрані предмети. Крім того, це дуже позитивно позначиться на підготовці старшокласників до вступу до вишу.

інтеграція профільних предметів

Час – це найважливіший ресурс. В 10-11 класі діти вже мають розуміти, який подальший шлях оберуть, та починати готуватися до вступу до вищого навчального закладу.

Повідомляється, що, оскільки зараз часто нарікають на дублювання змісту предметів, особливо у старшій школі, інтеграція предметів допоможе зекономити час та краще підготуватися до випускних екзаменів та ЗНО.

 Інтеграція предметів має вирішити цю проблему. Наприклад, у старшій школі вивчення зарубіжної та української літератури -це, насамперед, не вивчення текстів, хоча воно є дуже важливим, це отримання знань про різні стилі творів, віршовані розміри тощо. Нині віршовані розміри вчать двічі – на уроках української літератури та зарубіжної. Тобто витрачають вдвічі більше часу, ніж реально на це потрібно. Поєднання предметів допоможе створити навчальну програму, яка усуне цю проблему.

Тому наголошуємо вашу увагу на тому, що вже з 2018 року будуть створені інтегровані профільні предмети. Зокрема, у разі ухвалення документа в український старшій школі з’являться інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика», замість окремо української мови та української літератури, історії України та всесвітньої історії.

Цікаво, як такі зміни у профільних предметах відобразяться на підготовці до ЗНО і в цілому на рівні знань старшокласників. Слідкуйте за нашими повідомленнями з даного приводу.

Джерело osvita.ua

Читай также: Последние новости образования 2016: школьная реформа, оценивание знаний как в США

Читай также: Как изменится образование через 10 лет

Читай также: Советы родителям: что сказать ребенку, который не хочет ходить в школу


Последние новости
Чтоб получать все публикации с сайта «UAUA.info» в Facebook — нажмите «Нравится»
UAUA.INFO - портал для родителей

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад