Реклама

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу

Нещодавно ми публикували  інформацію про реформи у молодшій школі, а тепер і для старшокласників з'явились важливі новини: Міністерство освіти і науки має намір суттєво скоротити кількість обов’язкових предметів інваріантної складової у старшій школі. Зміни можутть стати чинними уже з наступного навчального року.

Зокрема, передбачається скорочення переліку обов’язкових предметів у старшій школі з 22-х до 9-ти. Ці зміни створять можливість для шкіл визначити свій профіль і поглиблено викладати обрані предмети. Крім того, це дуже позитивно позначиться на підготовці старшокласників до вступу до вишу.

інтеграція профільних предметів

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу - изображение №1

Час – це найважливіший ресурс. В 10-11 класі діти вже мають розуміти, який подальший шлях оберуть, та починати готуватися до вступу до вищого навчального закладу.

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу - изображение №2

Повідомляється, що, оскільки зараз часто нарікають на дублювання змісту предметів, особливо у старшій школі, інтеграція предметів допоможе зекономити час та краще підготуватися до випускних екзаменів та ЗНО.

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу - изображение №3

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу - изображение №4

 Інтеграція предметів має вирішити цю проблему. Наприклад, у старшій школі вивчення зарубіжної та української літератури -це, насамперед, не вивчення текстів, хоча воно є дуже важливим, це отримання знань про різні стилі творів, віршовані розміри тощо. Нині віршовані розміри вчать двічі – на уроках української літератури та зарубіжної. Тобто витрачають вдвічі більше часу, ніж реально на це потрібно. Поєднання предметів допоможе створити навчальну програму, яка усуне цю проблему.

МОН об'єднає предмети у старшій школі: зміни стосуються української мови та історії в першу чергу - изображение №5

Тому наголошуємо вашу увагу на тому, що вже з 2018 року будуть створені інтегровані профільні предмети. Зокрема, у разі ухвалення документа в український старшій школі з’являться інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика», замість окремо української мови та української літератури, історії України та всесвітньої історії.

Цікаво, як такі зміни у профільних предметах відобразяться на підготовці до ЗНО і в цілому на рівні знань старшокласників. Слідкуйте за нашими повідомленнями з даного приводу.

Джерело osvita.ua

Читай также: Последние новости образования 2016: школьная реформа, оценивание знаний как в США

Читай также: Как изменится образование через 10 лет

Читай также: Советы родителям: что сказать ребенку, который не хочет ходить в школу


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад