Реклама

«Юридично шкільних щоденників немає, але вони є»: погляд юриста

«Юридично шкільних щоденників немає, але вони є»: погляд юриста

Пострадянські країни – єдині в світі, де записну книжку учня використовують вчителя та батьки для спілкування між собою. Юрист ГО "БАТЬКИ SOS" Роман Бондаренко розібрав по пунктах, чому так не має бути.

«Щоденник на стіл!» - це погрозлива фраза вчителя, яка знайома кожному, хто вчився у радянській школі. Вона працює як остання спроба вчителя полагодити дисципліну або доповісти батькам про щось.

Автор цієї колонки доповідає, чому така форма спілкування застаріла и чому треба залишити таке ставлення до шкільних щоденників у минулому. Чи дійсно ці записникі такі незамінні для шкільного життя, читайте на uaua.info.

«Юридично шкільних щоденників немає, але вони є»: погляд юриста - изображение №1
Роман Бондаренко,
юрист ГО "БАТЬКИ SOS"

Існування щоденників не передбачено жодним нормативним актом. Немає жодного закону, постанови, наказу, розпорядження про щоденники. Тобто, юридично щоденників немає, але вони є.

Будь які вимоги щодо наявності щоденника, його заповнення, ведення - не більше ніж фантазії окремих фантазерів, яким без щоденника ніяк. "Завжди так було."

Щодо однаковості щоденників - окрема тема.

Які ж існують функції у неіснуючих щоденників:

  1. Засіб комунікації вчителя з батьками. Можливо, колись воно так і було, та зараз, коли є мобільні телефони, електронна пошта, месенджери і т.д. Називати щоденник засобом комунікації якось, як би це сказати,... архаїчно.
  2. Записник. Тобто, блокнот куди можна ручкою записати розклад уроків і домашнє завдання. Для запису домашнього завдання потрібно тридцять блокнотів і тридцять ручок або одне фото завдання і тридцять репостів. Розклад уроків можна написати один раз і користуватися всю чверть чи півріччя.
  3. Контроль батьків за успішністю дітей. Наче й так, але за умови, що кожен вчитель буде виставляти усім дітям усі оцінки зі свого предмета у щоденник або це робитиме класний керівник. Буває, що діти забувають щоденники або "забувають" чи дитина відсутня. Куди ж тоді виставляти оцінки? Варіант на лоба - не пропонувати. 
  4. Звичайно, каральна функція - куди ще вчителю писати зауваження червоною пастою зі знаком оклику?! Тільки у щоденник. Була б дитина і щоденник, а зауваження знайдеться.
  5. Щоденник - лице учня, обличчя школи, якщо з фото школи. Як же без лиця? Правда, ще є зошит - лице учня, форма - лице учня. Зрештою знання - лице учня. 

P.S. У багатьох школах вже користуються електронними щоденниками. Дуже зручно, і портфель легший, і дерева цілі.

ЧИТАЙ ТАКЖЕ: 10 змін у школі, які потрібно було провести ще вчора

ЧИТАЙ ТАКЖЕ: Як змiнилася освiта за роки незалежностi України

ЧИТАЙ ТАКЖЕ: «Можна було б виховувати геніїв А ми виховуємо рабів, що працюють на зарплату» — мама двох дітей про шкільну мотивацію

Оценка
- 5 из 5 возможных на основе 14 голосов
Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад