Реклама


«Свято Малюка» до Міжнародного дня недоношеної дитини

«Свято Малюка» до Міжнародного дня недоношеної дитини

 

18.11.2014р. о 11.00 вперше в Рівненській області заплановано «Свято Малюка», присвячене Міжнародному дню недоношеної дитини. Свято відбудеться, за підтримки Соціального проекту "Торопижки" під патронажем Фонду волонтерів України, в актовому залі КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня» РОР, вул.Київська, 60, м.Рівне.

З 2009р в світі святкують Міжнародній день недоношених дітей (WorldPrematurityDay). Цей день запроваджений 17 листопада за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми (EuropeanFoundationfortheCareofNewbornInfants, EFCNI).

«День білих пелюсток»- називають його у всьому світі, підкреслюючи особливу тендітність та незахищеність таких діточок.

Щорічно в світі народжується до 15млн недоношених дітей, це кожна 10 дитина з народжених. Після переходу України в 2006р, до світових стандартів реєстрації дітей з масою тіла при народженні від 500 гр, проблемі виходжування передчасно народжених приділяють особливу увагу. Адже, передчасно народжені діти мають великий ризик щодо смертності та інвалідності. І чим менший термін гестації, тим вищий цей ризик (за світовою статистикою від 5% до 90%).

Лікування, реабілітація та виходжування однієї дитини з масою тіла при народженні менше 1000 гр коштує від 50 до 100 тис. доларів в рік! Суспільство має усвідомити, що виходжування таких дітей та їх адаптація, це проблема всіх, а не тільки окремих родин!

Недоношеність-це не вирок! Це особливий стан передчасно народжених дітей і при правильному виходжуванні, доброму оснащенні неонатальних відділень, ранній реабілітації, ефективному катамнестичному спостереженні показники інвалідності і малюкової смертності можливо реально значно покращити. Більшість таких дітей через 1-2роки не відрізнити від своїх однолітків, народжених вчасно.День недоношених дітей привертає багато уваги в різних країнах світу та в Україні. Йому присвячуються різні заходи, благочинні акції та концерти, які організовуються владою, суспільними організаціями та органами охорони здоров’я. Мета одна-інформування суспільства про проблему та якісне її усунення. Недоношеність-це не вирок, це діти, яких необхідно виходжувати і боротися за їх життя та здоров’я! Завдяки праці та натхненню лікарів, смертність недоношених дітей зменшилась в рази, та значно покращилась якість життя глубоко недоношених дітей з масою тіла до 1000 гр.

В відділенні недоношених новонароджених дітей КЗ «Рівненська обласна дитяча лікарня» РОР щорічно лікується та виходжується понад 300 передчасно народжених дітей.

На святкування запрошено пацієнтів, які перебували на виходжуванні в відділенні недоношених новонароджених. Серед малюків будуть діти, які народилися з вагою менше 1000гр, віком до 3х років. Що є прикладом необхідності і важливості боротися за життя та виходжувати глибоко недоношених дітей.

Також на свято запрошено: голову Рівненської обласної ради, представників Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, президента «Асоціації неонатологів України», президента Фонду волонтерів України-Темофія Нагорного, представники пологового будинку РМР та обласного перинатального центру, спеціалісти лікарні, які займаються передчасно народженими дітьми.

Програмою передбачено:

  • Презентація відділення для недоношених дітей.
  • Вітання від гостей (адміністрація лікарні, голова Рівненської обласної ради, представники Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, президент «Асоціації неонатологів України», обласний неонатолог, спонсори).
  • Корисні поради батькам від спеціалістів (імунізація недоношених, вигодовування до 3х років, спостереження після виписки із стаціонару, неврологічна допомога або раннє втручання).
  • Окремо в залі буде оснащена ігрова зона для дітей, де ними будуть займатися аніматори.
  • Дегустація дитячого харчування від партнерів неонатального відділення.
  • Подарунки дітям від спонсорів: ТМ «Толо», ТМ «Алёнка», ТМ «Антошка», журналу «Мой ребёнок» ТМ«Bubchen» та ТМ «NUK».

Актовий зал буде святково прикрашений. Розміщені матеріали від спонсорів та партнерів. В залі буде працювати професійний фотограф.

Больше новостей читай здесь


Последние новости
Чтоб получать все публикации с сайта «UAUA.info» в Facebook — нажмите «Нравится»
UAUA.INFO - портал для родителей

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”
вы соглашаетесь правилами пользования
Войти с помощью:
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info
Ваш E-mail
указанный при регистрации
Назад
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info