Реклама

У Дніпропетровську зареєстровано близько 50-ти нових випадків захворюваності на туберкульоз серед дітей і ще стільки ж — серед підлітків

У Дніпропетровську зареєстровано близько 50-ти нових випадків захворюваності на туберкульоз серед дітей і ще стільки ж — серед підлітків

«Кожен десятий школяр у нас інфікований мікобактеріями туберкульозу, і батьки мають бути зацікавлені в тому, щоб раз на рік зробити дитині «пробу Манту» і подивитися динаміку розвитку процесу». Про це головний педіатр Управління охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Тетяна Квітницька повідомила в інтерв’ю журналістам місцевих ЗМІ.

За її словами, з початку нинішнього року тільки у Дніпропетровську зареєстровано близько 50-ти нових випадків захворюваності на туберкульоз серед дітей і ще стільки ж — серед підлітків.

Але про будь-які проби чи профілактичні щеплення, які мають збути зроблені дітям, лікарі зобов’язані інформувати їхніх батьків.

«Ніяке щеплення ми не маємо права здійснювати без інформування і згоди батьків. Тобто, якщо ваша дитина «неорганізована», ви з нею приходите до поліклініки, пройдете дослідження, за вашої присутності вашій дитині зроблять і щеплення, і «пробу Манту». Інша справа, коли діти й підлітки організовані, — у дитячих комбінатах чи школах. І вже педагоги чи вихователі мають поінформувати батьків про день щеплення.», — пояснила головний педіатр.

До цього вона додала, що батьки, за законом, мають право відмовитися від щеплень, але цим самим вони беруть на себе відповідальність за здоров’я своєї дитини і всього колективу, в якому та перебуває.

Вони повинні пам’ятати, що дитину без належний щеплень можуть відсторонити від навчання у школі у випадку загрозливої епідеміологічної ситуації. За її словами, відсторонення такої дитини від навчання — цілком законне.

Цього року медичні працівники отримають новий календар щеплень для дітей, затверджений Міністерством охорони здоров’я України.

«До нового календаря щеплень включені навіть ті вакцини, які ми не купуємо за бюджетні гроші. Але вони на ринку є. І якщо батьки хочуть захистити своїх дітей від хвороб, вони можуть їх придбати.», — зазначила лікар. До цього вона додала, що українське законодавство визначає обов’язковими для дітей щеплення проти шести хвороб, у числі яких — туберкульоз, дифтерія, поліомієліт, кір.

Петренко Олександра,
За інформацією «Придніпров’я».

http://dnepr.info

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад