Реклама

На рівні із українською та іноземною мовами українським школярам треба викладати мову жестів

На рівні із українською та іноземною мовами українським школярам треба викладати мову жестів

На цьому наполягають представники Українського товариства глухих. Вони пореконані, що це допоможе людям з вадами слуху повноцінно спілкуватися зі здоровими людьми.

Напередодні Всесвітнього дня людей з вадами слуху українські нечуючі вкотре просять якісної освіти, можливості працевлаштування та вільного доступу до засобів інформації.

Україна чи не єдина країна у світі, в якій мова жестів зоконодавчо визнається державною, - каже голова Національної Асамблеї інвалідів Валерій Сушкевич.

Дактильну мову викладають у кількох спецшколах та упродовж останніх двох років запровадили у дванадцяти ВИШах. Утім, українські глухі і нині почуваються ізольованими від суспільства. Через те, що їх не розуміють, їм вкрай важко влаштуватися на роботу. До того ж, в жодній українській лікарні немає апарату, що виявляє вади слуху у немовлят.

Дітей з вадами слуху потрібно навчати усної мови нарівні зі здоровими, - переконують фахівці. У такий спосіб малюки, котрі недочувають, краще розвиватимуться. Натомість, люди, які зовсім не чують, просять, щоб усіх українців навчали спілкуватися жестами. Та додають - у деяких західних країнах серед кількох іноземних мов для навчання школярам пропонують на вибір і мову жестів.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад