Реклама

Відтепер достовірність дипломів про освіту можна перевірити через Інтернет

Відтепер достовірність дипломів про освіту можна перевірити через Інтернет

За лічені хвилини кожен роботодавець, органи дізнання чи будь-хто з громадян України, хто має комп'ютер, підключений до Інтернету, на інформаційному сайті www.osvita.net мають змогу перевірити достовірність дипломів про освіту, здобуту в українських вищих навчальних закладах. Про це на прес-конференції розповів міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, повідомляє Укрінформ.

Міністр не тільки розповів, а й з допомогою електронного проектора, підключеного до комп'ютера, продемонстрував це на екрані, взявши кілька дипломів про вищу освіту у самих журналістів. Після внесення в комп'ютер серії та номера диплома, а також прізвища та ініціалів його власника на екрані з'являвся напис: "Документ з такими реквізитами є дійсним", що свідчить про його достовірність.

Міністр роз'яснив присутнім, що, починаючи з 1997 року, коли вищі навчальні заклади почали масово видавати випускникам пластикові дипломи, всі дані про них заносяться до електронного реєстру, яке спільно створили Державне підприємство "Державний центр прикладних інформаційних технологій" Міносвіти та закрите акціонерне товариство "Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій" Кібернетичного центру НАН України.

Станіслав Ніколаєнко підкреслив, що всі пластикові дипломи мають шість ступенів захисту від підробок. Інформація про кожен диплом вноситься в централізовану базу даних ІВС "Освіта", де вона й зберігатиметься. Міністр наголосив, що достовірність дипломів, виданих до 1997 року у формі палітурок, можна перевірити за письмовим зверненням до того вищого навчального закладу, який зазначений у дипломі.

"Міністерство освіти і науки дипломами не торгує", - зазначив Станіслав Ніколаєнко, наголосивши при цьому, що торгівля дипломами є кримінальним бізнесом, як і підробка грошових знаків, і повинна каратися відповідними статтями Кримінального кодексу.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад