Реклама

Дев’ятий «Книжковий світ» відкрився у Києві

Дев’ятий «Книжковий світ» відкрився у Києві

У столичному експоцентрі "Спортивний" уже традиційно на День писемності відкрився черговий - Дев'ятий Київський міжнародний книжковий ярмарок "Книжковий світ - 2006", повідомляє Укрінформ.

"Наша виставка репрезентує найкращі книжки, що вийшли в Україні протягом останнього року, і її мета - донести їх до людей", - зазначив на відкритті президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, що є співорганізатором заходу, Олександр Афонін. "Ми очікуємо, що наші високопосадовці почують тих, хто творить ці книжки, хто їх пише, хто намагається продати їх у містах і містечках України, де немає жодного книжкового магазину", - підкреслив він.

За його словами, якщо порівняно із 1990 роком кількість виданих в Україні книжок зменшилася в 3,5% разу, то кількість книгарень зменшилась в 11 разів (!). "Сьогодні ми мусимо повернути книгарні в населені пункти, районні центри, містечка, селища для того, щоб донести українську книгу до читачів і повернути книгу в домівки", - підкреслив Олександр Афонін.

Під час урочистого відкриття "Книжкового світу - 2006" генеральний директор ПП "Медвін", що є упорядником ярмарку, Едвін Задорожний повідомив, що виставкова компанія розпочинає збір книжок для інтернатів системи Міністерства праці та соціальної політики. Він звернувся з проханням надавати книжки до оргкомітету ярмарку або за адресою: 04205, Київ, Оболонський проспект, 26, офіс 309.

Збір розпочато у відповідь на звернення представників Всеукраїнської соціальної ради, які просять допомогти з книжками 315 інтернатам для дорослих та 56 - для дітей та підлітків. Сотні тисяч наших співгромадян, які вимушені за станом здоров'я проживати в цих інтернатах, упродовж тривалого часу не мають можливості знайомитися із сучасною українською літературою, йдеться у зверненні.

На виставці-ярмарку представлено книжки найрізноманітніших видів і тематик близько 300 видавництв - серед них яскрава дитяча література, шкільні підручники, видання класиків, сучасних письменників, фундаментальні дослідження світової науки, науково-популярна, мистецька, технічна, спеціалізована література. В рамках виставки відбудеться понад 100 різноманітних заходів, серед яких презентації, круглі столи, семінари, зустрічі з авторами, творчі вечори і поетичні читання. За традицією, тут пройдуть Дні навчальної та дитячої книги, День фантастики, відбудеться конкурс на кращу книгу ярмарку.

Київський міжнародний книжковий ярмарок "Книжковий світ - 2006", що проходить в експоцентрі "Спортивний" Національного університету фізвиховання і спорту, триватиме до 12 листопада.

«Через роки, через відстані… Держава та особистість»

У день відкриття дев'ятого Київського книжкового ярмарку відбулася презентація книги відомого політичного діяча України Володимира Горбуліна під назвою "Через роки, через відстані... Держава та особистість". Презентована праця - це збірка статей, виступів та інтерв'ю автора за час його роботи на різних посадах з 1995 по 2005 рік. За словами самого автора, книга є своєрідним звітом за цей десятирічний період його діяльності на різних посадах. Однак, за словами В.Горбуліна, "справа не в посаді, а у ставленні до своєї країни, в тому, наскільки відповідально ти виконуєш обов'язки, покладені на тебе твоєю посадою". Як розповів автор, від думки про написання мемуарів він відмовився, тому що, на його переконання, із віддаленням від моменту, в який відбувалися події, характер розповіді стає дедалі суб'єктивнішим. "Я спробував вибудувати хронологічний виклад того, що говорив про ті чи інші події в конкретний момент у певному місці", - наголосив В.Горбулін.

Вибрані публікації, інтерв'ю та виступи автора, які вміщує в собі книга, висвітлюють концептуальні проблеми, пов'язані зі становленням України як держави в геополітичному вимірі, а також питання, що стосуються національної безпеки держави, архітектури, колективної безпеки та оборони. Презентоване видання, яке автор присвятив дружині та пам'яті батьків, на 360 сторінках вміщує шість розділів, які, за словами автора, якнайповніше характеризують становлення України як держави у геополітичному просторі. Багато сторінок автор присвятив темі відносин України з США, НАТО та Росією, а окремий розділ - оборонно-промисловому комплексу України, який, на думку В.Горбуліна, "існує і здатний відповідати вимогам нового покоління".

Президент Української Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін під час презентації книги зазначив: "Книгу Володимира Горбуліна слід читати як підручник, за яким можна вчитися тому, як будувати далі державу, адже у цій книзі закладено думку, життя та історію України".

Відповідаючи на запитання гостей презентації, Володимир Горбулін також зазначив: "Сьогодні ніхто не може окремо вирішити ті проблеми, які стоять перед Україною. Їх можна подолати лише спільними зусиллями". Тому, на думку В.Горбуліна, важливим є пошук консенсусу, який би враховував і попередні помилки українських політичних діячів. Крім того, за словами автора книги, важливим завданням політиків є підвищення загального рівня культури і духовності. "Без цього неможливо розбудувати свою країну на демократичних засадах", - наголосив В.Горбулін.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад