Реклама

Міністерство готується до запровадження з 2009 року принципу "гроші ходять за дитиною" по всій Україні

Міністерство готується до запровадження з 2009 року принципу

31 березня 2008 року у Міністерстві у справах сім’ї, молоді і спорту України відбулась міжвідомча нарада з питань вдосконалення механізму фінансового забезпечення потреб дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за принципом «Гроші ходять за дитиною».

Як зазначила заступник Міністра у справах сім’ї, молоді і спорту Тетяна Кондратюк, безліч проблем дітей породжені недосконалою системою системою фінансування, яка ще залишається чинною на сьогодні. Принцип «гроші ходять за дитиною» дозволяє кожній дитині-сироті отримувати однакову фінансову підтримку від держави незалежно від того, де вона виховується – чи в дитячому будинку сімейного типу, чи у прийомній сім’ї, чи під опікою, чи в інтернатному закладі. «Наше завдання – розробити таку систему фінансування, щоб дитина, маючи призначені їй кошти, могла отримувати якісні послуги. За цього необхідно, щоб при зміні форми влаштування сума державної підтримки не змінювалась. Тому ми і прагнемо вдосконалити механізм виплат настільки, щоб з 2009 року, коли за вказаним принципом почнуть фінансуватися потреби дітей у всій Україні, він працював, як годинник. Жодна дитина не повинна залишитися без належних їй коштів», -- наголосила Тетяна Кондратюк.

Серед кроків, які необхідно зробити у подальшому, директор Державного департаменту з усиновлення і захисту прав дитини Людмила Волинець окреслила наступні: розширити принцип на дітей, що виховуються під опікою та в інтернатах, відпрацювати порядок зарахування та вилучення коштів дитини з бюджету інтернатного закладу у випадку, коли дитина переводиться до сімейних форм виховання.

Відбувся зацікавлений і плідний обмін думками з експертами у сфері соціальної роботи із Великої Британії Ричардом Картером і Енді Білоном, які взяли участь у нараді на запрошення ЮНІСЕФ.

Від імені Міністерства Тетяна Кондратюк висловила глибоку вдячність усім, хто долучився до розробки і вдосконалення механізму «гроші ходять за дитиною», зокрема Київській обласній державній адміністрації, на плечі якої лягли складнощі експерименту, Міністерству фінансів України, ЮНІСЕФ, ВГО «Служба захисту дітей», Міжнародному Благодійному фонду Фельдмана та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень, який розробив презентацію щодо належного порядку фінансування потреб дітей за принципом „гроші ходять за дитиною”.


Последние новости
Чтоб получать все публикации с сайта «UAUA.info» в Facebook — нажмите «Нравится»
UAUA.INFO - портал для родителей

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад