Реклама

Батьки київських школярів пишуть масову відмову від вакцинацій

Батьки київських школярів пишуть масову відмову від вакцинацій

Всеукраїнська двотижнева кампанія із безкоштовної вакцинації дорослого населення, призначена на 26 травня, може бути зірвана: люди від 16 до 29 років відмовляються від уколів від кору і краснухи після смерті вакцинованого школяра з Краматорська.

У Києві, де вакцинація старшокласників, студентів і ПТУ, що навчаються, має стартувати у четвер, батьки учнів і самі школярі пишуть масову відмову. У київських школах вже цілі стопки подібних записок.

"На дітей вплинула смерть хлопчика з Донецької області після щеплення "КК" (кору-краснухи). Вони дуже налякані, поки до нас не поступило ще жодної згоди на вакцинацію. Деякі батьки в своїх відмовах пишуть: ми згодні на щеплення тільки якщо вакцина буде французькою, а не індійською", - розповіли лікарі і медсестри школи №247. Проте, умовляти молодь, не наважуються. Головний імунолог Києва Олег Назар про відмови знає: "Наші бригади все одно ходитимуть по квартирах і розповідатимуть про вакцину. Хай люди вирішують".

У Центральній дитячій київській поліклініці ТМО №1 дивуються, чому саме зараз постало питання про вакцинацію: "Індійські вакцини півроку зберігалися на складах, але чому раптом вакцинація почалася саме зараз, коли у старшокласників і студентів гарячий період: тестування, заліки, сесія. Вони як ніхто схильні до стресів. Зараз весна, а це означає - цвітіння рослин і як результат - алергія. Але головне, старшокласники кілька місяців тому вже були щеплені так званими моно-вакцинами. Окремо від кору і окремо від краснухи. Навіщо ще раз вакцинуватися?".

Багато питань у лікарів виникає і після того, як вони ознайомилися з "документами" на вакцину: "Нам переслали копії одноразового дозволу на в`їзд препарату з Індії. Він проходить як гуманітарна допомога. Бельгійському і французькому меданалогам дозволений багатократний в`їзд до нас.

Собівартість — 40 і 26 грн., відповідно. Вони вселяють більше довіри " - розповіли лікарі міськполіклініки. Але безкоштовна вакцинація проводиться тільки "Індією". У приватників можна зробити вакцинацію, але це недешево. За індійську вакцину — 160 грн., а бельгійський або французький "побратим" — 250 грн. Пояснити, чому одна вакцина дорожча, інша - дешевша, не змогли пояснити.

До речі, на Заході користуються своїми, європейськими, вакцинами. Наприклад, у Швеції медики купують голландську вакцину: "Перевірений препарат, ми йому довіряємо. Одне щеплення у нас коштує 200 крон (20 євро)" - сказав шведський лікар зі Стокгольма Вільям Лідгберг.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад