Реклама

Утримання однієї дитини в інтернаті на Закарпатті коштує понад 2 450 грн, а в дитячому будинку сімейного типу - близько 1 400 грн

Утримання однієї дитини в інтернаті на Закарпатті коштує понад 2 450 грн, а в дитячому будинку сімейного типу - близько 1 400 грн

КРУ в Закарпатській області здійснило аудит ефективності використання бюджетних коштів, виділених для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною». Про це ЗІКу повідомив заступник начальника КРУ в Закарпатській області Василь Стойка. Під час перевірки з’ясовано, що найбільше на утримання дитини витрачається коштів в інтернатному закладі - 29,6 тис. грн за рік, тобто понад 2450 грн за місяць. Натомість утримання однієї дитини в дитбудинку сімейного типу (ДБСТ) вартує державі 1300-1400 грн на місяць (2 місячні прожиткові мінімуми та 35% цього нарахування додатково виплачується батькам).

Річне утримання дитини у центрі соціально-психологічної реабілітації коштує 28,0 тис. грн на рік, в притулку для дітей - 23,9 тис. грн/рік.

Аналіз демографічної ситуації дитячого населення віком до 18-ти за п'ять останніх років на території Закарпаття свідчить, що загальна кількість їх постійно змінюється: якщо станом на 2003 рік в області проживали 319 228 дітей, то вже в 2007 році — на 7% менше, або лише 295 743 дитини.

Такі дані отримали працівники КРУ в Закарпатській області під час виконання фінансового аудиту. Вони з’ясували, що в області спостерігається позитивна тенденція щодо влаштування дітей в сім'ї.

Однією з причин, що перешкоджає збільшенню кількості ДБСТ, є відсутність необхідної житлової площі. З 24 ДБСТ в області більше половини (14) розміщені в приміщеннях громадських (релігійних, благодійних) організацій. У 3 з 13 районів області, містах обласного значення Ужгороді та Чопі взагалі не створений жоден ДБСТ та прийомна сім'я. У вказаних районах та містах нараховується 45 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вони перебувають в інтернатних закладах та медичних установах. А це становить 30% від загальної кількості таких дітей в області.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад