Реклама

Права жінок в Україні: бракує кризових центрів

Права жінок в Україні: бракує кризових центрів

За даними Ради Європи, кожна друга жінка на континенті щонайменше раз у житті потерпала від фізичного чи психічного насильства. Найчастіше – з боку рідних. У Німеччині жінки в такій ситуації кличуть поліцію, що має право змусити чоловіка залишити помешкання на 10 днів. Або жінка сама може піти у так званий «жіночий будинок» і там жити з дітьми.

В Україні законодавчо права жінок достатньо виписані. Однак дотримуються вони не завжди на 100 відсотків. Особливо це стосується захисту жінок від домашнього насильства, каже менеджер проектів жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» Надія Василькевич.

Щорічно на «гарячу лінію» до них в організацію телефонують більше 4 тисяч українок. Здебільшого жінки просять допомогти захистись від чоловіка, який зловживає алкоголем чи фізично знущається. Аби зарадити всім не вистачає притулків та кризових центрів, каже правозахисниця. «Кризових центрів по Україні лише 22. Все таки у маленьких містечках їх не має. В Києві цю проблему ми якось вирішуємо. Але тут є ще багато питань. Нам треба створювати більше притулків», - каже Василькевич. Окрім цього, за її словами, абсолютно незахищеними є права українських заробітчанок, які працюють за кордоном і полишають удома сім’ї. На переконання представниці правозахисної організації, в Україні слід прийняти національну програму з захисту таких жінок та їхніх дітей.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад