Реклама

Столичних учнів навчили безпеки в Інтернеті

Столичних учнів навчили безпеки в Інтернеті

Урок-тренінг із поведінки в мережі провів Святослав Вакарчук

B київському ліцеї N 38 розпочалася серія уроків для шкіл у рамках програми "Безпека дітей в Інтернеті". Ініціатором такої акції одночасно зі створенням спеціального сайту стала Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті. Першим про обережність у світовій мережі школярам розповів народний депутат України та музикант Святослав Вакарчук, а відтепер з учнями окремо займатимуться студенти-волонтери.

Учора школярі ліцею імені Молчанова стали учасниками першого уроку, присвяченого безпеці у всесвітній мережі. У наш час діти "продвинутіші" за дорослих, і з раннього віку знайомляться з комп'ютером. Проте Інтернет часто приховує загрози для маленьких користувачів.

За даними ФБР, Україну вважають одним з найбільших у світі джерел злочинності у кіберпросторі та дитячої порнографії. Кожна п'ята дитина віком від 10 до 17 років, яка відкриває Інтернет, мала пропозиції сексуального характеру від дорослих користувачів. А кожному четвертому неповнолітньому, котрий листувався електронною поштою, було показано зображення і фотографії порнографічного характеру.

Лікбез правил поведінки у всесвітній мережі взялася провести Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті. До неї увійшли ініціатор "Майкрософт Україна" разом з неурядовими організаціями України (Міжнародна школа рівних можливостей, Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадень, Всеукраїнська мережа протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей). Почесну місію бути обличчям компанії за безпечний Інтернет взяв на себе громадський діяч Святослав Вакарчук. "Інтернет часто стає пристановищем людей, які займаються незаконною діяльністю: порнографією, фінансовими махінаціями, викраденням людей,- сказав він.- І наше завдання уберегти від цього молоде покоління". Кому повідомляти власний пароль чи адресу, що робити, якщо незнайомець у чаті запропонував зустрітися, та як розповсюджуються віруси - ці теми обговорюють зі школярами під час занять.

Програма покликана не лише навчити дітей правильно користуватися Інтернетом, а й поширити доступ до всесвітньої мережі в школах різних регіонів України. Тож акція, за словами організаторів, має на меті прискорити інтеграцію учнів до світового інформаційного простору. Як розповів віце-президент компанії "Mайкрософт" Вахе Тороссян, такі просвітні програми вже діють у 30 країнах світу, зокрема в сусідній Румунії. До роботи підключаються неурядові організації, міністерства освіти та відомі особистості.

Уроки з інтернет-безпеки вже проводили в центрах Школи рівних можливостей, де учасниками тренінгів стало понад 700 дітей. Відучора уроки розпочалися і в середніх навчальних закладах. Заплановано, що програма охопить 200 шкіл і понад 20 тисяч учнів по всій Україні. Окрім того, для дітей та батьків створено сайт "Оn-ляндія", з порадами, історіями та тестами на перевірку дотримання правил безпеки в Інтернеті. Надалі Коаліція планує залучити до програми "Безпека дітей в Інтернеті" і батьків, проводячи низку соціальних акцій.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад