Реклама

Молоді мами мають право одержувати 538 грн. допомоги

Молоді мами мають право одержувати 538 грн. допомоги

Слабкі місця законодавства виявив у суді павлоградський юрист Валерій Батраченко. Після народження сина молодий батько ретельно вивчив статті закону України про допомогу родинам і з'ясував - у відпустці по догляду за дитиною до трьох років матері мають право на 538 грн. Тому що Конституційний Суд визнав незаконними торішні зміни в Держбюджет про виплати лише 130 грн.

"Згідно ст. 15 ЗУ "Про державну допомогу родинам з дітьми", державна допомога по догляду за дитиною трирічного віку видається в розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму дітям до 6 років. Тобто, відповідач (відділ соцзахисту населення) виплачував допомогу в меншому розмірі. Законом про Держбюджет були порушені права", розповідає В.Батраченко.

Тепер В.Батраченко - супергерой для мам і заклятий ворог місцевого керівництва соцзахисту. Тому що позитивне рішення з цього питання прийняте судами першої інстанції вже у відношенні 600 позовів. П'ятнадцять жінок навіть одержали гроші, що заборгувала держава. В управлінні соцзахисту визнають невідповідність основного закону і закону про Держбюджет. Однак держава не виправляє помилки, і тепер може не вистачити грошей на інші виплати.

"Сьогодні планових асигнувань у мене вистачає, поки проблеми немає. Але бюджет не безмежний і під кінець року може виникнути ситуація, коли платити буде нічим", - відзначає начальник управління праці і соціального захисту населення міста Павлоград Лідія Бобровницька.

"До цього я одержувала 130 грн. на одну дитину, а тепер 538. Це в межах прожиткового мінімуму. Якби люди мені випадково не сказали, я б так і далі одержувала. Ніхто нічого не знає. Управління соцзахисту нікого не попереджає, що повинно платити таку суму, а не ту що платять", - говорить мама Олена Фоменко.

Якщо і нинішні внесені зміни в Держбюджет Конституційний Суд визнає незаконними, у молодих мам з'явиться шанс одержати від держави належне.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад