Реклама

Вперше факт усиновлення дитини прирівнено до факту народження дитини

Вперше факт усиновлення дитини прирівнено до факту народження дитини

Щодня в Україні 46 дітей, які за різних обставин життя залишились без піклування рідних батьків, знаходять нові родини. З них: усиновляють 7 дітей, 7 – влаштовують у прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу, 27 – беруть під опіку, піклування як правило сім’ї родичів і лише п’ятьох дітей усиновляють іноземні громадяни.

23 вересня 2008 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо державної підтримки сімей, які усиновили дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування).

Вперше, з прийняттям Верховною Радою України цього закону,факт усиновлення дитини прирівнено до факту народження дитини.

Прийнятий закон спрямований на запровадження принципово нового виду соціальної допомоги: одноразової допомоги при усиновленні дитини в розмірі, встановленому для виплати допомоги як при народженні першої дитини. Законом також передбачено надання одному з усиновителів одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів для догляду за усиновленою дитиною. Одноразова допомога буде призначатись і виплачуватись громадянам України, які постійно проживають на її території та усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від віку усиновленої дитини.

Запровадження закону сприятиме активізації національного усиновлення та поліпшенню демографічної ситуації в країні за рахунок підвищення рівня стандартів життя сімей з усиновленими дітьми, матиме позитивний вплив на процес адаптації дитини в новій сім‘ї, - відзначив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Прийняття цього Закону в Рік підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання є реальним виявом турботи держави про поліпшення соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, та створення умов для реалізації їх права на сімейне виховання.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад