Реклама

Юрій Павленко відвідав прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу

Юрій Павленко відвідав прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу

25 вересня 2008 року Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко відвідав дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї Запорізької області.

Юрій Павленко нагадав, що 2008 рік Президентом України Віктором Ющенком проголошено Роком підтримки національного усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Міністр зазначив, що завдяки підсиленню уваги держави до прийомних батьків та батьків-вихователів, запровадженню чітких та стабільних механізмів фінансування потреб дитини вдалося досягти позитивної динаміки – щороку більше і більше дітей-сиріт знаходять нові сім’ї.

За словами Міністра, щодня в Україні в середньому 46 дітей, які за різних обставин життя залишились без піклування рідних батьків, знаходять нові родини, причому 41 дитина знаходить нову сімейну долю на батьківщині. 7 дітей усиновляють, 7 – влаштовують у прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу, 27 – беруть під опіку, піклування як правило сім’ї родичів і лише п’ятьох дітей усиновляють іноземні громадяни.

У Запоріжжі Юрій Павленко завітав до прийомної сім’ї Ольги та Олександра Дорошенків, які виховують 2-х прийомних дітей – Надійку та Рустама.

У Мелітополі Міністр відвідав дитячий будинок сімейного типу Клари та Миколи Дем’яненків, у яких окрім 6 рідних дітей, під опікою знаходяться 4 дітей та ще 13 діточок – на вихованні. Клара Дем’яненко – Мати-героїня.

Юрій Павленко обговорив з батьками проблеми, які виникають в побуті та вислухав пропозиції досвідчених вихователів. Дружна родина запевнила, що радість від такої кількості малечі у домі перебільшує всі можливі негаразди.

Далі Юрій Павленко вирушив до дитячого будинку сімейного типу Валентини та Олександра Каленюків. Валентина з Олександром до 6 своїх рідних дітей взяли під опіку одну дівчинку, а 8 дітей – на виховання.

У прийомній сім’ї Сергія та Людмили Дерези, до яких у гості також завітав Міністр, 1 рідна дитина, а три – прийомні.

Окрім цього у Мелітополі Міністр ознайомився з соціальним гуртожитком для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Юрій Павленко був приємно вражений умовами, які були створені для дітей-сиріт Запоріжжя. Гуртожиток створено на базі двох-поверхової будівлі колишнього дитячого садка № 67, розрахований заклад на одночасне перебування 30 дітей. Планується створення такого ж гуртожитку в обласному центрі.

Останній візит Юрій Павленко здійснив до комунального закладу «Оріхівський обласний притулок для дітей» Запорізької обласної ради (м. Оріхів). У притулку працює Тетяна Тютюма, яка у 1998 році створила першу прийомну сім’ю в Україні. Юрій Павленко привіз Тетяні корисний у господарстві подарунок і привітав з сімейним 10-річним ювілеєм.

В цілому Міністр позитивно оцінив розвиток сімейних форм виховання у Запорізькій області і закликав журналістів показати українцям життя прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу: «Справжнє щастя для дитини – мати сім’ю, справжнє щастя батьків – дивитись, як росте малеча, впевнений, що українці здатні зробити так, щоб кожна дитина мала сім’ю».

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад