Реклама

Чим годують у дитсадках Тернопільщини

Чим годують у дитсадках Тернопільщини

На Тернопільщині їжа у дитсадках – сумнівної якості, а котельню суміщають з харчоблоком – ці та багато інших порушень виявили працівники прокуратури у процесі перевірок дошкільних закладів області. Про це повідомив 7 жовтня ЗІКу прокурор Тернопільської області Іван Мельничук.

Упродовж 26-29 вересня до інфекційного відділення Скалатської районної лікарні № 2 звернулися за медичною допомогою 29 вихованців місцевого дошкільного навчального закладу. Бактеріологічні дослідження виявили дизентерію у дітей, у продуктах, що вони споживали та у працівників дитсадка. У зв’язку з цим прокурор Підволочиського району порушив кримінальну справу стосовно службових осіб дошкільного навчального закладу за частиною 1 статті 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

За вказівкою прокурора області, працівники прокуратури перевірили усі дошкільні заклади районів стосовно дотримання законодавства про охорону здоров’я та дитинства.

Дітям дають продукти, які не пройшли сертифікації, зберігаються не належним чином, а персонал допускають до роботи без належних медоглядів, або ж огляди проводять формально, просто ставлячи штампи у санітарні книжки.

Так, у дитсадках Борщівського, Зборівського, Підгаєцького, Гусятинського, Кременецького, Козівського, Бережанського районів та м.Тернополя відсутні сертифікати якості на харчові продукти. У дошкільних закладах Лановецького, Козівського, Гусятинського, Заліщицького, Бережанського та Тернопільського районів відсутні взагалі або не працюють холодильники, де зберігають їжу.

Прокурором Заліщицького району під час перевірки дошкільного навчального закладу “Калинонька” виявлено 8 літрів молока, термін придатності якого минув. Таким чином, лише прокурорським втручанням вдалося попередити загрозу здоров’ю дітей, які мали б спожити цей продукт.

Із 24 дошкільних установ Тернопільського району лише 10 мають гарячу воду, у 6 закладах дитячі кухні підлягають ремонту. Аналогічна ситуація у Гусятинському, Лановецькому, Монастириському, Борщівському, Чортківському, Козівському районах та м.Тернополі.

А ситуація, що склалася у дитсадку села Осники Лановецького району - просто неймовірна! Там харчоблок суміщений з котельнею. У селі Смиківцях Тернопільського району безпосередньо на кухні встановлено пральну машину.

Усього за підсумками перевірок дотримання законодавства про охорону здоров’я вихованців дошкільних навчальних закладів області, проведених з 29 вересня до 2 жовтня 2008 року, до відповідальності притягнуто 57 посадових осіб та порушено кримінальну справу


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад