Реклама

Матері-героїні, заслуговують на визнання

Матері-героїні, заслуговують на визнання

«На сьогодні в Україні налічується 3299 жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня». Це жінки, які народили і виховали до восьмилітнього віку п'ять і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Такі жінки є особливою гордістю для країни, джерелом сили та незнищенності української нації, гідним прикладом для наслідування», – йдеться у листі Президента України Віктора Ющенка на адресу Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На превеликий жаль, зазначає Глава держави, у нинішніх умовах більшість таких родин опинилася в ситуації, коли вони не забезпечені навіть мінімальними засобами на прожиття, а їх нерозв'язані проблеми повсякчас загострюються. Неприпустимі житлові умови, безнадійність у їх поліпшенні, малозабезпеченість, матеріальні нестачі та побутові труднощі, яких постійно зазнають ці родини, є докором владі та її недостатнім діям. Такі сім'ї потерпають від нехтування владних структур, соціальної дискримінації, чиновницької черствості і байдужості, намірів залишити їх наодинці зі своїми бідами. Особливо це позначається на дітях, калічаться їхні душі і долі.

«Для морального заохочення і матеріальної підтримки жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», мною як Главою держави було видано Указ від 25 грудня 2007 року № 1254 «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Цим актом передбачено виплату одноразової винагороди у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб», – зазначає Віктор Ющенко.

Кабінету Міністрів України доручалося розробити та затвердити порядок виплати такої винагороди, передбачати під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» і в проектах закону про Державний бюджет України на наступні роки кошти для фінансування видатків, пов'язаних із виплатою винагороди.

Лише в кінці червня поточного року Урядом затверджено Порядок використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». У кінці вересня до існуючого Порядку було внесено зміни.

«Станом на 7 жовтня 2008 року так і не розпочалися виплати зазначеної винагороди», – наголошує Президент України.

«Жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», заслуговують на визнання внеску, який вони роблять в ім'я України, і подальше зволікання з передбаченими їм виплатами є недопустимим.

Пропоную уряду негайно вжити заходів щодо вирішення порушеного питання, невідкладно забезпечити здійснення необхідних виплат та поінформувати про результати».


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад