Реклама

"Колиска дитячої надії" зустрічає гостей

17 жовтня 2008 року Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко та заступник Міністра Тетяна Кондратюк відвідали один з перших в Україні ліцензованих приватних будинків - дитячий будинок "Колиска дитячої надії", який знаходиться у с. Новосілки Києво-Святошинського району Київської області. Гості ознайомилися з життям дитячого будинку, спілкувалися з дітьми та вихователями, подивилися міні-концерт, який підготовили маленькі артисти.

Під час цієї робочої поїздки Юрія Павленка було підписано "Меморандум про співпрацю" між Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту та Всеукраїнським благодійним фондом "Зоряна мрія", який опікується дитячим будинком у Новосілках. Мета підписаного документа — сприяння розв’язанню питань соціального захисту, реабілітації, виховання, становлення та духовного розвитку дітей-сиріт та дітей, які позбавленні батьківського піклування, і спільній реалізації державної політики стосовно дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Відповідаючи на запитання журналістів Юрій Павленко повідомив, що в Україні за день, в середньому, 55 дітей стають сиротами, з них 47 - усиновлюються.

Для порівняння, у 2004 році щодня сиротіли 70 дітей, з яких лише 30 попадали до сімей. Протягом 9 місяців цього року ще 1439 дітей, які втратили піклування батьків, реалізували своє право на виховання в сім'ї. Щодня українці всиновлюють восьмеро дітей, шестеро - влаштовуються у прийомні сім'ї і дитячі будинки сімейного типу, ще 27 - переходять під опіку(піклування) як правило в сім'ї родичів.

Міністр зауважив, що збільшення кількості усиновлених дітей у нашій країні пов'язано зі спрощенням та полегшенням процедури оформлення документів для залучення дитини в сім'ю. З учорашнього дня в Україні почала діяти полегшена процедура усиновлення. Однак, значною перепоною для бажаючих взяти дитину в сім'ю лишається довготривале очікування рішення суду з цього питання. Булоб добре, якщо б суди розглядали справи якомога швидше, сказав керівник Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту

Станом на 15 жовтня 2008 року в Україні функціонує: 347 дитячих будинків сімейного типу, в них виховується 2319 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Сьогодні в Україні 2184 прийомних сімей, в них виховуються 3641 дітей. Загалом у сімейних формах виховання перебуває 5960 дітей.

«За 9 місяців цього року всиновлено на 500 дітей більше, ніж за такий же період минулого рокув. У нашій країні 31 тисяча дітей очікує на усиновлення, 27 з яких віком старше 7 років. Наша мета – щоб кожна дитина в Україні, позбавлена батьківського піклування, знайшла родину, а застаріла інтернатна система виховання дітей-сиріт припинила своє існування», - наголосив Юрий Павленко

За словами директора Всеукраїнського благодійного фонду «Зоряна мрія» Ігоря Яблуновського «…фонд опікується дітьми-сиротами та дітьми, які позбавленні батьківського піклування. Ця непоказна, але необхідна робота, що здійснюється фондом, потребує громадської підтримки. Якщо суспільство уникатиме допомоги нужденним, то держава самотужки ніколи не розв’яже проблему соціального сирітства та інші соціальні проблеми. На початку літа ми започаткували новий проект. В Ірпені створюється соціально-реабілітаційний центр — дитяче містечко. В цьому ми отримуємо велику підтримку Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Для нас це важливо! Сьогоднішнє підписання Меморандуму свідчить про те, що Міністерство приділяє багато уваги приватним формам виховання дітей-сиріт та дітей, які позбавленні батьківського піклування».

У заході взяли участь: заступник голови Києво-Святошинської РДА Київської області Олександр Лук’янчук, засновник Всеукраїнського благодійного фонду «Зоряна мрія», благодійник Світлана Лихошерст, директор Всеукраїнського благодійного фонду «Зоряна мрія» Ігор Яблуновський, заступник генерального директора з соціальних питань компанії HCM Group Руслан Бахтиєв.

Довідково:

Навчально-виховний заклад «Дитячий будинок «Колиска дитячої надії» працює вже понад вісім років. Це один з перших ліцензованих дитячих будинків. За ці роки через цей дитячий будинок пройшло 85 дітей. 56 з них віднайшли нових батьків, а четверо, після фізичної та соціальної реабілітації, повернулися до власних батьків.

Всеукраїнський благодійний фонд «Зоряна мрія» працює над вирішенням проблем дітей-сиріт з 2004 року. На даний момент під опікою фонду знаходиться два дитячих будинки.

Головне завдання фонду, його зоряна мрія – знайти кожній дитині, яка потребує опіки, свою родину, в якій вона буде бажаною.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад