Реклама

Зв’язку між смертю та вакцинацією Антона Тищенко немає, стверджуэ ВОЗ

Зв’язку між смертю та вакцинацією Антона Тищенко немає, стверджуэ ВОЗ

Причина смерті Антона Тищенка з Краматорська Донецької області не пов’язана ні з вакциною, ні із процесом вакцинації, свідчать результати незалежної міжнародної експертизи щодо причини смерті хлопчика й аналізу стану вакцинованих дітей.

Результати експертизи оприлюдила сьогодні в Києві медичний експерт штаб-квартири ВООЗ (Женева) Діна Пфайфер, передає «Інтерфакс-Україна».

"Ми дійшли висновку, що жодного стосунку це (смерть хлопчика) до імунізації не має... Причиною смерті є септичний шок... Причина смерті не пов’язана ні з вакциною, ні із самою процедурою імунізації", - сказала вона.

За словами Д.Пфайфер, комісія дійшла висновку, що під час імунізації в Краматорську був спалах вірусної інфекції.

"Септичний шок (який спричинив смерть підлітка ) був викликаний інфекційним захворюванням", - пояснила експерт ВООЗ.

Водночас головний позаштатний фахівець Міністерства охорони здоров’я України за фахом "Педіатрія, підліткова терапія" В’ячеслав Бережний зазначив, що заключний діагноз буде обґрунтований на патологоанатомічній конференції в Донецькій області.

"Наша колективна думка зводиться до того, що причинного зв’язку між смертю та вакцинацією немає", - констатував В.Бережний.

Він наголосив, що саме внаслідок гострої інфекції в загиблого хлопчика виник інфекційний шок, що спричинив смерть підлітка.

Присутній на прес-конференції в.о. першого заступника міністра охорони здоров’я Анатолій Пономаренко не зміг уточнити, коли буде відновлено процедуру імунізації від кору та краснухи в Україні.

"Після рішення експертизи ухвалюватимуть рішення про подальшу імунізацію на найвищому державному рівні... на сьогодні щодо дати продовження нічого сказати не можу", - резюмував А.Пономаренко.

У травні 2008 року в школі #10 Краматорська Донецької області після щеплення (під час кампанії з вакцинації від кору та краснухи) помер учень 11 класу А.Тищенко. Медики заявляли, що загибель школяра не пов’язана з якістю вакцини. Після щеплення десятки людей у Донецькій області були госпіталізовані. Пізніше з’явилися дані про подібні випадки в інших областеях. 19 травня Міністерство охорони здоров’я призупинило проведення масової вакцинації проти кору та краснухи.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад