Реклама

Школярі знають як захищати свої права

Школярі знають як захищати свої права

На думку волинських учнів, право на життя - найактуальніше право. Такі результати були отримані внаслідок опитування 196 учнів 9-11 класів п'яти шкіл Волинської області.

Опитування проводилось Асоціацією захисту прав молоді Волині в рамках проекту "Правильний крок". Проект мав на меті підвищити правову обізнаність молоді області і реалізувався за підтримки управління у справах сім'ї і молоді волинської ОДА. В рамках проекту також було проведено 20 "виховних" годин на правову тематику для старшокласників у п'яти районах області.

На запитання, що таке права людини, учні, здебільшого, відповідали, що це права, які має кожна людина, які потрібні їй для нормального існування і, які гарантуються державою на основі рівності. Також зазначались відповіді, що прав ніхто не може позбавити, і що це правила, які керують суспільством і вберігають від хаосу. Менше 10 відсотків опитаних не зазначили, що таке права людини.

Серед переліку 19 прав гарантованих усім людям найменше опитані відзначали свободу від випадкового арешту чи ув'язнення, свободу від випадкового втручання в особисті, сімейні або домашні справи і листування, свободу від дискримінації. Найчастіше учні зазначали право на охорону здоров'я, право на освіту і право на життя.

Переважна більшість опитаних зазначили, що права людини гарантуються Конституцією України. Менше п'яти відсотків називали також Загальну декларацію прав людини та Конвенцію про права дитини.

Серед найактуальніших для дітей прав на сьогодні, були визначені право на життя, право на свободу та особисту недоторканність та право на повагу власної гідності. Серед найменш актуальних право на працю і право на відпочинок. Також у власному варіанті і серед найменш актуальних, діти зазначали право на рівний захист перед законом і право на притулок. 30 відсоткам опитаних дітей доводилось захищати свої права, права своїх родичів, друзів.

Більше 70 відсотків опитаних знають, що у разі порушення їхніх прав варто звертатись до правоохоронних органів, зокрема у міліцію та прокуратуру. Менше 30 відсотків також вказали, що варто звертатись до юриста, адвоката чи до батьків.

З приводу знань із права, які учні отримують у школі, то голоси поділились порівну. Трохи більше 50 відсотків вважають, що їм достатньо знань із права, тому що вчителі досить доступно викладають матеріал. Інші зазначили, що знань бракує, бо мало годин відводиться на вивчення і право викладається лише один рік.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад