Реклама

Визначили основну причину спалаху гепатиту А у Львівської області

Визначили основну причину спалаху  гепатиту А у Львівської області

Як повідомляє Центральна Санітарно-епідеміологічна служба, за результатами моніторингу інфекційної захворюваності у м. Бориславі Львівської області з 12.10.2008 по 09.12.2008 в інфекційне відділення було госпіталізовано 86 осіб, з них - 30 дітей з попереднім діагнозом вірусний гепатит А.

У 9-х осіб попередній діагноз вірусний гепатит А змінено на: загострення хронічного холециститу – 4, на ВГВ – 3, гастродуоденіт – 1, канцер підшлункової залози – 1.

Число захворілих на вірусний гепатит складає 77 осіб, у т.ч. 30 дітей до 15 років. На цей час виписано 51 особу, з них 25 дітей. Під наглядом лікарів залишилося 26 осіб, з них - 5 дітей.

Всього було обстежено 1150 осіб. Кількість позитивних результатів серед обстежених – 65, з них серед хворих – 65, у тому числі 29 дітей.

Основна причина спалаху – вживання вірусологічно забрудненої води, недотримання правил особистої гігієни, порушення дезрежиму на об’єктах, де реєструвались випадки захворювання.

В результаті вірусологічного дослідження води водопровідної на харчоблоці СШ №3 від 23.10.2008 виділено антиген вірусного гепатиту А (результат дослідження №6320). Згідно з проведеним епідрозслідуванням захворілі особи мешкають на території м. Борислава, яка постачалася водою з водозабору “Рибник”, який не був підтоплений під час повені 23-27 липня 2008р.

У м. Бориславі постійно мають місце аварії на водопровідних мережах через їх застарілість та тривалість експлуатації та внаслідок гідравлічних ударів у зв’язку з перебоями водопостачання (за графіком), внаслідок чого не виключена можливість підсмоктування ґрунтових вод в водопроводи, що могло призвести до фекального забруднення. Окрім того, реєструються випадки контактного поширення захворювання на вірусний гепатит А.

Триває проведення комплексу протиепідемічних заходів по кожному випадку захворювання. Вірусологічною лабораторією облСЕС проводиться обстеження контактних та декретованих осіб на визначення ранніх маркерів вірусного гепатиту А. Проводиться екстрена профілактика контактних імуномодуляторами та імуноглобуліном.

Проте надалі продовжують реєструватися випадки ВГА, збільшується число контактних осіб – продовжується робота в осередках вірусного гепатиту з метою профілактичного лікування контактних .

Згідно з протоколом засідання оперативного штабу м. Борислава від 08.11.2008 встановлено факти його невиконання, а саме:

- з водозабору “Рибник” вода надалі подається за графіком, не виконується вимога рішення щодо щоденної подачі води у місто – надалі у вівторок та четвер вода поступає в Борислав тільки ранком, не проводяться заходи з інвентаризації водопровідних мереж, ліквідації аварій на мережах, очистці, знезараженню оглядових водопровідних колодязів, не забезпечений доступ до оглядових колодязів, які закриті асфальтним покриттям, не вживаються заходи щодо ліквідації аварій на каналізаційних мережах міста, внаслідок чого стічні води забруднюють поверхні ґрунту і водопровідні мережі;

- не вживаються невідкладні заходи щодо приведення до відповідного санітарно-технічного стану з необхідним набором основних і допоміжних водоочисних споруд та встановлення зон санітарної охорони з дотриманням в їх межах вимог санітарного законодавства, знезараження води на локальних комунальних водозаборах міста та водозаборі “Рибник”.

- у місті незадовільно організовується і проводиться санітарне очищення, міською радою не вживаються організаційно-практичні заходи з даного питання, в місті щоденно накопичується значна кількість відходів, які не вивозяться на міське звалище ТПВ, робота по санітарній очистці міста проводиться Бориславським ККП вкрай незадовільно.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад