Реклама


У школі коляди вивчають пісні, майструють вертепні зорі та шиють торби для подарунків

У школі коляди вивчають пісні, майструють вертепні зорі та шиють торби для подарунків

Одна з різдвяних традицій - колядування. Особливо полюбляють колядувати в Україні, проте, не всі вміють. Тому, хто хоче навчитися цьому обряду, радять передусім бути щирими. Це головне в колядуванні, запевняють вчителі та учні школи коляди. Упродовж кількох тижнів вони вивчали пісні, майстрували вертепні зорі та шили торби для подарунків. Такі знання, кажуть організатори занять, допоможуть людям створювати власні святкові ватаги та навчати традицій інших.

Колядницький гурт - це щонайменше троє людей. Один обов"язково несе зірку, другий - свічку, а третій - міхоноша - несе торбу. Завітавши до оселі, треба привітати господарів і побажати їм добробуту та гараздів.

Галина Янченко, студентка, координатор школи коляди: - Незаміжнім ще дівчатам та хлопцям-холостякам потрібно побажати гарно вийти заміж, вдало. Головне мати - це бажання сповістити людей про гарну звістку, мати якийсь позитив.

Сучасні колядники, кажуть організатори занять, навряд чи знають досконало бодай одну колядку. Відтак, старовинна святкова традиція спростилася до обходу хат зі словами на зразок: дайте грОшей та налийте чарочку. А для тих, хто не встиг потрапити на уроки колядок, організатори обіцяють незабаром провести нові заняття. В перспективі ознайомити людей із різдвяними обрядами, а також навчити щедрівок, веснянок і купальських пісень.

http://5tv.com.ua


  • подписаться
  • распечатать
  • в избранное

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”
вы соглашаетесь правилами пользования
Войти с помощью:
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info
Ваш E-mail
указанный при регистрации
Назад
Выгоды от учетной
записи на UAUA.info