Реклама

Не зловживати сонячними ваннами!

Не зловживати сонячними ваннами!

Не зловживати сонячними ваннами! Лікарі вважають найкориснішим часом для їх приймання — до 10-11-ої годин ранку і після 17-ої.

Обмежити перебування на сонці особам літнього віку і тим, хто вживає деякі ліки, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо.

З малюками краще гуляти у затінку і час від часу зволожувати їм тіло вогкою хустиною.

Обов'язково постійно підтримувати належний водний баланс: випивати за добу не менш ніж 3 літри рідини, найкраще - воду зі соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск).

Холодне пиво вживати не бажано - воно збільшує навантаження на серце.

Вживання міцніших алкогольних напоїв у спеку категорично протипоказано, тому краще відмовитись від масових святкувань.

На ніч бажано пити відвар м'яти - він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом.

Добрий порятунок у спеку - кондиціонер, якщо ж його немає, як один з варіантів - завішувати вікна мокрими простирадлами.

Супутниками спеки вважаються сонячний і тепловий удари. Значне перегрівання організму супроводжується порушенням водно-електролітного обміну, циркуляторними розладами, периваскулярним та перицелюлярним набряками, дрібнокрапковими крововиливами в мозок, що призводить до втрати свідомості з можливими негативними наслідками.

Коли ж з’являються хоч деякі з симптомів: загальна слабкість, розбитість, головний біль, головокружіння, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, гіперемія шкірного покрову, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження, втрата свідомості, іноді виникають судоми - це свідчить про те, що розвивається загроза для життя.

У дітей грудного віку частішають при цьому спостерігаються диспепсичні розлади (блювота, діарея), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.

Невідкладна допомога:

Хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити надходження свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш важких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахові ділянки.

Якщо після проведених заходів стан хворому не покращився, необхідно викликати "швидку медичну допомогу".


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад