Реклама

Інформація щодо масової госпіталізації дітей з ознаками харчового отруєння у Львівській області

Інформація щодо масової госпіталізації дітей з ознаками харчового отруєння у Львівській області

6 липня ц.р. Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич провів робочу нараду, де заслухав Головного державного санітарного лікаря України Олександра Біловола про ситуацію щодо масової госпіталізації дітей з ознаками харчового отруєння. Окрім проведених заходів Василь Князевич доручив провести службове розслідування, під час якого вивчити причини ситуації та вжити жорсткі заходи задля подальшого недопущення подібних випадків під час санаторно-курортного оздоровчого сезону.

Як повідомили у Департаменті організації санітарно-епідеміологічного нагляду, 4 липня 2009 року зі станції Карпати Мукачівського району Закарпатської області о 18.21 потягом № 82 сполученням Ужгород-Київ виїхало 256 осіб, з них 240 дітей та 16 супроводжуючих їх дорослих, які організованою групою відпочивали у комунальному підприємстві “Санаторій Перлина Карпат”, що розташований в с. Карпати Мукачівського району Закарпатської області. У потязі діти почали звертатися зі скаргами на погане самопочуття, у тому числі на підвищення температури та блювоту. Начальник потягу повідомив черговому СКП Львівського вокзалу о 22.30 04.07.09 , що у потязі № 82 у вагонах № 13-19 є хворі діти. Про це був поінформований головний державний санітарний лікар Львівської залізниці, він у свою чергу повідомив медичну службу залізної дороги, Львівську обласну СЕС, Львівське обласне управління охорони здоров’я, керівництво Львівської залізниці. О 23.05 потяг прибув на станцію м. Львів де його зустрічали представники медичної та санітарно-епідеміологічної служб Львівської залізниці та м. Львова.

О 23.12 04.07.09 інформація про наявність значної кількості хворих дітей була передана на Центральний санітарно-контрольний пункт міста Києва. О 23.30 головним державним санітарним лікарем України була створена група оперативного реагування по локалізації вогнища масового харчового отруєння організованої групи дітей, якою протягом доби давались оперативні доручення щодо локалізації даного вогнища.

У місті Львові захворілих дітей у кількості 64 та дорослих 8 осіб госпіталізовано в обласну лікарню. Стан здоров’я: 4 – важкий, решта дітей та дорослих - середньої важкості. Для забезпечення госпіталізації був відчеплений вагон № 19. Потяг був відправлений з міста Львова із запізненням на півтори години. У подальшому дітей, які знаходилися у потязі супроводжували працівники санітарної та медичної служби. Постійно вівся моніторинг стану здоров’я дітей та надавалася необхідна медична допомога.

За оперативними даними, станом на 9.00 6 липня 2009 року на стаціонарному лікуванні у Львові залишилося 60 дітей та 7 дорослих.

На станції Тернопіль госпіталізовано 2 дітей - стан середньої важкості. На станції Хмельницький госпіталізовано 2 дітей – стан середньої важкості.

Решта дітей та супроводжуючих дорослих у кількості 180 осіб доїхали до станції Київ – Пасажирський о 10.40 5 липня 2009 року, де їх зустрічали працівники медичної служби, санітарно-епідеміологічної служби та відповідальні працівники Міністерства охорони здоров’я, Головного управління охорони здоров’я міста Києва. Усі діти були оглянуті лікарями. У результаті 6 дітей бригадами швидкої медичної допомоги були госпіталізовані до інфекційного відділення 1 дитячої клінічної лікарні м. Києва. При госпіталізації стан дітей розцінений: середньої важкості – 1, задовільної – 5.

166 дітей з батьками та 8 дорослих були відпущені додому. За станом їх здоров’я здійснюється постійний моніторинг на дому.

На 23.00 5 липня 2009 року стан здоров’я усіх дітей задовільний.

За оперативними даними станом на 9.00 6 липня 2009 р. на стаціонарному лікуванні в місті Києві знаходиться 3 дитини.

На сьогодні ситуація знаходиться під контролем працівників медичної та санітарно-епідеміологічної служб міст Києва, Львова, Тернополя та Хмельницького.

Протиепідемічні заходи продовжуються.

Закарпатською обласною санітарно-епідеміологічною службою станом на 05.07.09 р. проведено санітарно-епідеміологічне обстеження комунального підприємства “Санаторій “Перлина Карпат” Закарпатської обласної ради.

При перевірці встановлено порушення санітарних норм і правил щодо прийому дітей та початку роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Директором санаторію розпочато роботу дитячого закладу відпочинку без акту прийомки та комісійного заключення з дозволом на початок роботи. Прийом дітей не погоджено з Мукачівською районною санепідстанцією.

Під час перевірки виявлено порушення правил зберігання рибних продуктів, масла солодко-вершкового. Порушено правила зберігання сирих овочів в овочевому цеху (капуста зберігається насипом з ознаками гниття, стелажі та піддони для зберігання овочів виготовлені з матеріалу, що не підлягає санітарно-гігієнічній та дезобробці) та ін. За результатами обстеження зупинено експлуатацію харчоблоку. Вирішується питання про закриття санаторію. Проведено бактеріологічне обстеження раптовим методом 9 співробітників працюючої зміни харчоблоку.

На харчоблоці проведено заключну дезінфекцію.

Відібрані зразки на комплекс санітарно-бактеріологічних, токсикологічних, вірусологічних досліджень: залишки харчових продуктів (м’ясо-молочна, рибна, проби яєць, овочі, фрукти), гігієнічні змиви на БГКП, вода питна, вода мінеральна, добовий раціон за 04.07.09 та сніданок 05.07.09, змиви з контролю якості заключної дезінфекції.

Результати 10 експрес досліджень молочної продукції на ротавіруси –від’ємні. Проводиться вивчення шляхів отримання харчових продуктів та сировини.

Справа передана до Мукачівської міської прокуратури.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад