Реклама

Колись центром виготовлення ватяних Дідів Морозів та Снігуроньок була Волинь

Колись центром виготовлення ватяних Дідів Морозів та Снігуроньок була Волинь

Попри усі газові негаразди, українці (як і весь світ) - продовжують святкувати. У розпалі дитячі новорічні забави, і - головний герой - природно - Дід Мороз (він усюди - справжній - біля ялинок, іграшковий - під ними). Справді казкових - ватяних Дідів Морозів дитинства мого покоління - дедалі менше: майже скрізь їх замінили .... Санта-Клауси. А колись - центром виготовлення ватяних Дідів Морозів та Снігуроньок була Волинь.

Це - місце, де колись народжувалася новорічна казка для однієї шостої частини землі. Тут був Ковельський завод культпобуттоварів "Турія". Саме звідси протягом року відправляли в усі куточки радянського союзу іграшкових дідів морозів та його онучок.

Кор.з/к: Соціалізм із людським обличчям залишив заводчанам лише спогади - капіталістична дійсність зруйнувала усталені економічні зв"язки між колишніми радянськими республіками. Вже більше десяти років на місці підприємства - руїна. Ті, хто виготовляв ялинкові прикраси, подалися на заробітки на такі ж фабрики до Чехії. ВАтяних Дідів Морозів навіть у Ковелі - катма. Натомість на базарі торгують іншими дідками.

Допомогли знайти місцевого Діда Мороза у ближньому селі Білин двоюрідні брати-десятилітки Сергій Повх та Олексій Грицик. Вони - хлопчики новорічні. Один народився за п"ять хвилин до Нового року, інший - на Різдво.

Валентина Гоц працювала на іграшковій фабриці одразу після школи.

: Вже років п"ятнадцять майстриня не оживляла вату в улюблених новорічних персонажах. Зраділа, що пальці пам"ятають ремесло.

Валентина Гоц чекає від Нового Року і Різдва нової роботи - поки що вона на обліку на біржі праці. Найбільшим же дивом було б для цієї волинської чарівниці, аби на її рідному заводі знову зажЕвріло життя і Ковель відновив свою колишню славу дідморозівської колиски.

1plus1.tv


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад