Реклама

1 вересня до 1 класу підуть близько 14,5 тисяч закарпатських першокласників

1 вересня до 1 класу підуть близько 14,5 тисяч закарпатських першокласників

Із підготовкою закарпатських шкіл до навчального року проблем практично немає.
Так запевнив Uzhgorod.net.ua начальник управління освіти і науки ОДА Юрій Герцог.

Він повідомив, що цьогоріч заплановано відкрити 5 нових шкіл. Три з них 1 вересня вже прийматимуть учнів, ще дві відкриються впродовж навчального року. За рахунок обласного бюджету також придбали 7 автобусів.
А от за ремонти в школах, як і раніше, доводиться платити батькам чи, якщо пощастить, спонсорам. Хоча представники влади на місцях теж допомагають. Більшість районів виділяли школам фарбу, цемент, скло та інші будматеріали. Також у планах управління – газифікація 40 шкіл.
Що стосується нових підручників, то міністерство освіти досить пізно отримало кошти на їхній друк, тому надходять вони із запізненням. Хоча пан Юрій переконує, що до 1 вересня підручники мають бути вже в школах. І близько 14,5 тисячі цьогорічних першокласників отримають новенькі букварі.

До речі, першачків десь на тисячу менше, ніж було торік. Така тендеція зберігається вже кілька років, хоча колись на Закарпатті щороку йшло до школи і понад 20 тисяч першокласників. Юрій Вільгельмович каже, що в наступні два роки першокласників буде ще менше, а потім їхня кількість зростатиме.

Із нововведень у школі – два нові предмети та перехід на 12-річне навчання. У 5 класах вводять курс етики або, за бажанням батьків, християнської етики. Цей предмет будуть вести не священики, а обов’язково фахівці з педагогічною освітою. Іншим предметом стане фізкультурно-оздоровчий патріотичний комплекс „Козацький гарт”. Що стосується проблем, то вони з розряду „вічних”. Передовсім брак коштів – 85% грошей, що переказуються на освіту, йдуть на зарплати вчителям. Тому на всі інші потреби залишаються крихти.

Також непокоїть склад викладацького корпусу. Вчителів достатньо, але молодь не бажає їхати працювати в села. Привабити молодих учителів можна було житлом, та нині на Закарпатті педагогам виділяють усього 1–2 квартири.

http://uzhgorod.net.ua/news/11357/

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад