Реклама

Європейці хочуть працевлаштувати півтори сотні хлопців та дівчат

Європейці хочуть працевлаштувати півтори сотні хлопців та дівчат

Європейці хочуть працевлаштувати півтори сотні хлопців та дівчат, що нині навчаються в училищах п’яти областей України та у столиці. Працівники організації, яка бореться із світовою  работоргівлею, вважають, що саме діти-сироти — найбільш незахищена категорія людей, які часто потрапляють на гачок до шахраїв. А робоче місце вдома – найкращий захист від цього. Проект стартував сьогодні в Івано-Франківську.

ОБСЄ намагається вберегти українських сиріт від рабства. Європейці вважають: підлітки без батьків – ласий шматок для шахраїв. Їм треба виживати, тому й погоджуються на роботу за кордоном. ОБСЄ подбає, аби для сиріт знайшлася робота вдома. 60 тисяч євро на проект надали Андорра, Ліхтенштейн, Польща та США. Наступного року сподіваються працевлаштувати півтори сотні дітей.

Любомир Копай, посол, координатор проектів ОБСЄ в Україні: «Эти деньги пойдут на то, чтобы обучить тренеров, людей, которые с этими детьми работают, чтобы дать им самую современную информацию, самую современную методику как вооружить этих детей, которые ограничат ту опасность, в которой они находятся».

Для сиріт цей задум - рятувальна соломинка, каже директор училища Віра Кузнєцова. У них значно більше дорослих проблем, ніж у їхніх ровесників: ні житла, ні роботи, а на руках молодші братики й сестрички в інтернатах.

Віра Кузнєцова, директор вищого професійного училища готельного сервісу і туризму: «Прийшов хлопчик до нас із школи-інтернату. Важка дитина, складна дитина. Ми думали, що  з цього хлопця офіціанта-бармена ніяк не сформуємо. І він каже: «Щиро дякую вам за те, що я відчув впевненість у собі. Я ніколи не думав, що я буду тим, ким я нині є».

Олександр Борищак у списку щасливчиків. Втім, майбутній кухар-кондитер мріє вчитися далі – на актора. Тож, найімовірніше, від пропозиції відмовиться. Однак визнає: для інших претендентів - це прекрасний шанс.

Олександр Борищак, майбутній кухар-кондитер: «Для інших це досить хороша така перспектива, що зразу є робота, зразу можеш працювати. Не треба тобі шукати. Судячи із нашого стану теперішнього, криза, роботу важко найти».

У списку проекту - увесь спектр робітничих професій: будівельники, кравці, автослюсарі, зварники, продавці та кухарі-кондитери. Розмовлятимуть з роботодавцями соціальні працівники. Аби ті погодилися, в області планують запровадити спеціальні номінації та інші заохочення.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад