Реклама

МОЗ України занепокоєне станом здійснення профілактичних медичних оглядів дітей шкільного віку

МОЗ України занепокоєне станом здійснення профілактичних медичних оглядів дітей шкільного віку

Міністерство охорони здоров'я занепокоєно ситуацією, що склалася в окремих регіонах, зокрема у м. Києві, щодо здійснення в короткі терміни профілактичних медичних оглядів дітей шкільного віку, що створює соціальну напругу в суспільстві, перенавантажує педіатричну службу, а також зводить нанівець саму ідею та мету, які закладені у профілактичних оглядах.

На сьогодні основними нормативними документами, які визначають кратність та механізм здійснення профілактичних медичних оглядів дітей шкільного віку є:

- наказ МОЗ України від 29.11.02 № 434 "Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні". Зазначеним наказом визначено кратність, обсяг та фахівців, які здійснюють профілактичний медичний огляд.

Міністерством охорони здоров'я спільно з Міністерством освіти та науки розроблено та затверджено наказ від 20.07.09 № 518/674, зареєстрований у Міністерстві юстиції 17.08.2009 року за № 772/16788 "Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах". Впровадження зазначеного наказу дозволить забезпечити визначення рівня готовності дитини до фізичних навантажень та ефективний систематичний моніторинг стану здоров'я школярів. Саме цієї мети сьогодні МОЗ України намагається досягнути в першу чергу, здійснивши первинні огляди дітей в найкоротший термін.

Міністерство листом від 31.08.09 за № 04.04.43-19-769 доручило обласним управлінням охорони здоров'я протягом 2 місяців здійснити, за участі педіатрів та медичних сестер, медичний огляд дітей з наступним їх розподілом на групи для занять на уроках фізичної культури, а також з метою виявлення дітей для проведення поглибленого планового профілактичного медичного огляду.

 

  ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 29.11.2002 № 434

 

 

Примірна схема кратності обов'язкових
медичних профілактичних оглядів дитячого населення

Вік дитини Лікар-педіатр Медична сестра, фельдшер Лікарі-спеціалісти Лабораторні та інструментальні методи досліджень
з 3-х до 5 років   1 раз в рік (в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу)  2 рази в рік (вдома) для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад  стоматолог 1 раз на рік в 3 роки: - стоматолог; - логопед  - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів 
5 - 6 років (перед поступленням до загальноосвітнього навчального закладу)  1 раз на рік (в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу)  2 рази на рік (вдома) для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад  - хірург-ортопед; - офтальмолог; - отоларинголог; - стоматолог; - логопед; - психіатр; - психолог; - ендокринолог; - інші спеціалісти за показаннями  - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів; - аналіз крові на цукор 
7 - 9 років  1 раз на рік  1 раз на рік  стоматолог 1 раз на рік  - аналіз калу на яйця глистів 
10 - 11 років  1 раз на рік  1 раз на рік  - офтальмолог; - отоларинголог; - хірург (андрологічний огляд); - ортопед-травматолог; - стоматолог; - гінеколог; - ендокринолог; - психолог  - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів; - аналіз крові на цукор 
12 - 14 років  1 раз на рік  1 раз на рік  стоматолог щорічно    
юнаки: 15, 16, 17 років; дівчата: 15 і 17 років  1 раз на рік  1 раз на рік  - офтальмолог; - отоларинголог; - хірург (андрологічний огляд); - ортопед-травматолог; - стоматолог; - гінеколог; - ендокринолог; - психолог (у 15 років); - невролог  - флюорографія; - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів; - аналіз крові на групу та резус-фактор (у віці 15 років) 
дівчата у 16 років  1 раз на рік  1 раз на рік  - стоматолог; - гінеколог  - флюорографія 

Прес-служба МОЗ УкраїниНовости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад