Реклама

Прем'єр-міністр України доручила МОЗ розробити програму вільного доступу громадян до ПЕТ-технологій з ранньої діагностики онкологічних захворювань

Прем'єр-міністр України доручила МОЗ розробити програму вільного доступу громадян до ПЕТ-технологій з ранньої діагностики онкологічних захворювань

Під час відвідування клінічної лікарні "Феофанія" Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко та Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич наголосили, що доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги матимуть всі громадяни, незалежно від матеріального статку.

Зокрема, Прем'єр-міністр підкреслила, що доступ до послуг Всеукраїнського центру радіохірургії дістануть усі, хто потребує відповідного лікування. "Причому люди, які не можуть оплачувати ці технології, будуть за державний рахунок проходити профілактичне обстеження і лікування, яке дає стовідсотковий результат, якщо захворювання діагностоване на ранньому етапі". За словами Юлії Тимошенко, у Всеукраїнському центрі радіохірургії рак на ранніх стадіях можна буде діагностувати за допомогою найсучаснішого томографа.

Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що в Україні щорічно на рак захворює 160 тис. осіб, з яких 90 тис. осіб помирають від захворювання, а з них майже 40% - це люди працездатного віку. "Якщо на ранніх стадіях виявити захворювання, то, як наслідок, у 90% людей, виявлений на ранній стадії рак можна вилікувати", - наголосила Прем'єр-міністр.

У свою чергу Василь Князевич під час огляду будівництва Всеукраїнського центру радіохірургії в складі клінічної лікарні "Феофанія" поінформував, що Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила Міністерству охорони здоров'я України розробити програму вільного доступу громадян до ПЕТ-технологій з ранньої діагностики онкологічних захворювань.

За словами міністра, Всеукраїнський центр радіохірургії працюватиме на базі найсучасніших технологій діагностики: "Найдорожча у світі технологія стане доступною для звичайних людей". Він також додав, що з моменту введення в експлуатацію, центр зможе приймати щоденно по 150 чоловік.

"Доступність має бути в кожному регіоні, і я впевнений, що впродовж двох років буде створено мережу таких можливостей в регіонах", - зазначив Василь Князевич.

За його словами, наразі на розгляді у парламенті знаходиться державна цільова програма "Онкологія", розрахована на період до 2016 року. "У цій програмі ми заклали до 6 млрд. грн., включаючи вартість обстеження в таких центрах", - підкреслив міністр.

Прем'єр-міністр нагадала, що Уряд також виділить ще 70 млн. грн. на добудову нового відділення у Київському онкоцентрі. "Ми зробимо все для того, щоб до кінця року обидва центри були запущені в експлуатацію. І це значить, що на ранніх стадіях люди зможуть виявляти онкозахворювання". При цьому Юлія Тимошенко повідомила, що Уряд поставив собі завдання профінансувати створення подібних онкоцентрів у кожній області України.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад