Реклама

Прийомна сім’я термінового влаштування приймає першу дитину

Прийомна сім’я термінового влаштування приймає першу дитину

З вересня 2009 року в м. Бровари розпочала свою роботу прийомна сім’я термінового влаштування. Ця інноваційна послуга дозволяє розмістити в благополучну сім’ю дітей, які опинилися без батьківської уваги, проте ще не направлені у притулок або дитячий будинок, на деякий час - до розв’язання проблем чи до визначення їхньої подальшої долі.

В такий спосіб діти не відчувають на собі травми інституціоналізації - перебування в інтернатному закладі закритого типу. Цей один із різновидів прийомної сім’ї, впроваджений Представництвом благодійної організації «Кожній дитині» спільно із партнерами в рамках проекту «Попередження вилучення дітей із сімейного середовища шляхом впровадження механізму гейткіпінгу», нове явище для нашого суспільства.

Як правило, діяльність такої сім’ї необхідна тоді, коли діти в терміновому порядку вилучаються із сім’ї через різні обставини, такі як кризова ситуація в сім’ї, хвороба чи відсутність батьків тощо.

Юрій Петрович Скоробагатько – заступник начальника Служби у справах дітей м. Бровари пояснює: «Коли діти потрапляють у наше поле зору, у них часто немає ані документів, ані імен, їхній статус є невизначеним, в більшості випадків вони потребують термінової медичної допомоги. Раніше ми були змушені розміщувати таких дітей без статусу дитини-сироти тимчасово в заклади, такі як лікарні, іноді на тривалий час. Лікарні можуть виділити приміщення для цих дітей, але справа в тому, що діти в перші роки життя потребують індивідуальної уваги, обіймів. Натомість, діти перебували на лікарняних ліжках в окремих випадках до трьох років».

Головною перевагою такої сім’ї є те, що у біологічних батьків залишається шанс повернутися до своєї дитини. Решта існуючих форм опіки над дітьми в більшості випадків передбачають позбавлення батьківських прав. Власне основна мета такої сім’ї – підтримка контактів із біологічними батьками і повернення дитини в рідну сім’ю.

Якщо неможливе повернення дитини в рідну сім’ю, тоді вона знаходиться в прийомній доти, доки не буде винесене рішення суду щодо подальшої долі дитини. Фактично подібна прийомні сім’я виконує функції «швидкої допомоги» у випадку виникнення і біологічній сім’ї кризових умов.

Дев’ятимісячна Катя першою оцінила нову послугу. В серпні 2009 року Служба у справах дітей м. Бровари врятувала Катю від недбалості власних батьків. Спеціалісти визначили, що за дитиною не доглядали: вона важила замало для свого віку, плакала і не могла звикнути до уваги інших, коли її брали на руки. Після засідання Координаційної ради було вирішено розмістити її в прийомну сім’ю тимчасового влаштування, яку створило ПБО «Кожній дитині» в Україні в м. Бровари.

Тимчасова прийомна сім’я є надзвичайно розповсюдженою в низці розвинених країн як форма захисту дитинства. В Україні тимчасова прийомні сім’я поки що не знайшла повсюдного впровадження і розповсюдження. Діяльність тимчасової прийомної сім’ї передбачає перебування дитини в ній до вирішення її подальшої долі: повернення в рідну сім’ю, взяття під опіку, усиновлення, направлення в заклад. При поверненні дитини в рідну сім’ю передбачається усунення тих умов за яких дитину було вилучено з сім’ї: лікування батьків, реабілітація кризової сім’ї тощо.

Прийомна мама Наталія ділиться своїми враженнями: «Після того як мені запропонували нову форму роботи з такими дітками – прийомну сім’ю термінового влаштування, я вирішила спробувати. У такий спосіб я зможу допомогти не одній дитині бути в сім’ї, домашній обстановці, а не в лікарні чи притулку. Адже лише так вони можуть відчути індивідуальну увагу і тепло від мене та членів моєї родини».

Прийомна сім’я термінового влаштування створена в м. Бровари Київської області в рамках проекту «Попередження вилучення дітей із сімейного середовища шляхом впровадження механізму гейткіпінгу», спрямованого на зменшення на 30% кількість дітей, які перебувають в інтернатних закладах Київської області, шляхом запровадження механізму гейткіпінгу та розвитку ефективних моделей сімейно-орієнтованих послуг для сімей та дітей на рівні громади.

Ресурсний центр Гурт

http://gurt.org.ua 

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад