Реклама

Гриб як дзеркало місцевості

Гриб як дзеркало місцевості

У У Києві продаж диких грибів категорично заборонено, в інших регіонах у продавців на ринку треба вимагати талон радіологічного контролю. Безкоштовний аналіз на цезій і стронцій зроблять всім охочим.

Грибний бізнес годує не одне село, адже україна багата на ліси, і білі та підберезники – невід’ємний атрибут святкового столу. Однак якщо лісові гриби корисні для організму, їхні придорожні родичі смертельно небезпечні.

Гриб як дзеркало місцевості – якщо лісовий красень  на екологічно чистій галявині - милує не тільки око, а й шлунок. Якщо при дорозі – натягує в себе свинець і нафтопродукти. Однак найнебезпечніші гриби з радіаційно забруднених територій, кількість цезію і стронцію в них просто зашкалює.

 В Києві продаж лісового врожаю категорично заборонений з кінця 90-их, тоді в столицю привозили цілі фури небезпечного вантажу. Тож тепер на базарі – лише шампіньйони, а любителів диких грибів медики просять перевіряти врожай в лабораторіях при ринках.    

Оксана  Ромас, завідувачка лабораторією ринку  м. Києва: «Я вам могу сказать, что в этом году практически все грибы были с повышенным содержанием радионуклидов, поэтому мы людей предупреждали, что такие грибы лучше не употреблять в пищу».

Продукти з радіонуклідами викликають порушення  обміну речовин, лейкемію і навіть променеву хворобу. В зоні небезпеки – Житомирщина, Волинь, Чернігівська і Київська області. Причому загрозу становлять не лише гриби, а й лісові ягоди, дичина і навіть молоко.

Сергій  Мельничук, директор Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК: «Якщо хочете попити  домашнього молочка і купляєте його на руках, де може бути проблемний регіон, зробіть аналіз».

На ринку  радіологічний контроль – обов’язкова процедура. У продавців м’яса, молока та лісових ягід товар без цього талончика краще не купувати. Якщо ж ви купили продукцію на стихійному ринку або зібрали самотужки – аналіз вам зроблять безкоштовно. В Управлінні ветеринарної медицини кажуть, народ став сумлінніший – мисливці зі здобиччю в їхній лабораторії - вже постійні клієнти.

Катерина Швиденко, завідувачка  відділу токсикології та радіології Управління ветеринарної медицини: «В цьому році  набагато більше приходять осіб, які хочуть виміряти радіонукліди, і забракованих зразків було в два рази більше».

І хоча після Чорнобильської аварії пройшло вже 23 роки, легковажність для українців - недопустима розкіш. Адже радіаційна хмара зачепила кілька областей, і грунт у цих регіонах просто просякнутий  цезієм і стронцієм. А для розпаду цим елементам треба не менше 30 років.

 

 


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад