Реклама

У рамках програми «Разом проти раку молочної залози» було зібрано кошти на сучасний цифровий мамограф для мешканок Закарпаття

У рамках програми «Разом проти раку молочної залози» було зібрано кошти на сучасний цифровий мамограф для мешканок Закарпаття

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Жовтень – місяць боротьби з раком молочної залози», під час якого голова ГО «Амазонки Закарпаття» Наталія Шаульська урочисто передала заступникові головного лікаря Закарпатського обласного онкодиспансеру Любові Жолудєвій сертифікат на придбання діагностичного обладнання (мамографа) на суму 1,178 млн грн. 

Такий необхідний апарат Закарпаття отримає завдяки волонтерам однієї з косметологічних компаній та Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», які зібрали необхідні кошти на його придбання. Напередодні, як розповіла Н. Шаульська, закарпатці взяли участь у V ювілейному марші «Один день пішки заради життя», який провели в Києві 8500 людей, колона сягала 2 км завдовжки.

«Щороку на Закарпатті рак молочної залози реєструють у 300 жінок, – розповіла Любов Жолудєва. У більше 40 % випадків це, на жаль, четверта стадія, коли рак лікувати дорого і важко (вартість препаратів – понад 20 тисяч доларів), а гарантій повернення до нормального способу життя – обмаль. Натомість якщо розмір пухлини не перевищує 2 см, то гарантія одужання – понад 90 %. Тому важливою є обізнаність жінок про методи самообстеження грудей, а також рання діагностика».

Після 40 років кожна жінка повинна проходити обстеження у мамолога. Молодшим радять щороку походити УЗІ молочних залоз. Сьогодні профілактичного обстеження на мамографі потребують понад 250 тисяч закарпаток. В області поки є лише 5 апаратів, кожен з яких може зробити до 3 тисяч досліджень на рік.

Ольга Божук, лікар-терапевт із 15-річним стажем, зауважила, що кожної хвилини від раку молочної залози помирає одна українка. За її словами, сьогодні жінки помирають не від хвороби, а від необізнаності про неї, адже рак грудей на ранній стадії можна успішно подолати. А ознаки хвороби жінка може виявити самостійно – обстежуючи груди пальцями. Безкоштовну консультацію міолога можна отримати за телефоном «гарячої лінії» 8 800 50 50 900.

У рамках програми «Разом проти раку молочної залози» було зібрано кошти на сучасний цифровий мамограф швецької фірми  а також понад 100 тисяч гривень під час маршу «Один день пішки заради життя», що підуть на навчання фахівців, які працюватимуть на подарованому мамографі.

Пройти обстеження на мамографі закарпатки можуть безкоштовно. Проте наразі через байдужість до власного здоров’я такий огляд проходять лише п’ятеро на тисячу жінок.

Наталія Шаульська також нагадала, що організація «Амазонки Закарпаття», яка 5 жовтня святкує 7-річчя, надає жінкам після лікарняного лікування безкоштовну психологічну та юридичну допомогу, сприяє отриманню ними безкоштовних протезів грудей та білизни для них.

 

 


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад