Реклама

На конкурс швидкої медичної допомоги прибули 18 кращих бригад швидкої медичної допомоги зі всіх районів Тернопільщини

На конкурс швидкої медичної допомоги прибули 18 кращих бригад швидкої медичної допомоги зі всіх районів Тернопільщини

На Тернопільщині відбувся перший обласний конкурс швидкої медичної допомоги. Змагання проходили у складі лікарів (фах "Медицина невідкладних станів"), фельдшерів (фах "Швидка та невідкладна медична допомога"), санітарів і водіїв, які прибули на конкурс укомплектованими каретами швидкої допомоги.

Конкурс проходив за участі представників МОЗ України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, МВС України, Міністерства освіти і науки України, Головного управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації, Тернопільської міської ради та ін.

Змагання стартували у парку імені Т.Г.Шевченка. Оцінювання команд здійснювалося шляхом визначення рівня їх знань і практичних навичок під час виконання змодельованих критичних ситуацій, якості оснащення карети швидкої допомоги та виконання додаткових завдань на вправність. Оцінювалась також і робота водіїв, які повинні були, крім виконання водійських обов'язків, надавати допомогу бригаді в процесі порятунку постраждалих.

Стартові номери команд були визначені на початку змагань шляхом жеребкування.

На старті кожна команда отримала мапу доїзду та завдання. Серед завдань були такі, як надання невідкладної медичної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортній пригоді, а також потопельникові та перехожому з ознаками серцево-судинного нападу (зокрема - інфаркту). На виконання кожного завдання давалось 10 хвилин (за винятком завдань на вправність). Інвазивні маніпуляції виконували на манекенах, що знаходилися на місці завдання. 

Кожне завдання оцінювалося за відповідною картою оцінювання. Кінцевий результат (місце у турнірній таблиці) визначалося після сумування балів всіх команд та віднімання штрафних балів.

На змагання прибули 18 кращих бригад швидкої медичної допомоги зі всіх районів області, які намагалися якнайкраще продемонструвати свою готовність надати першу допомогу постраждалим, знання, кмітливість, організованість, чіткість у виконанні завдання. Бригаді доводилося залучати до своєї роботи і водіїв, і працівників МНС, і співробітників ДПС, які брали участь у створенні ситуативних завдань. За прийняття нестандартних рішень, які йшли на користь потерпілим, за кмітливість команди отримували додаткові бали.

Переможцями Першого обласного конкурсу швидкої медичної допомоги стали виїзні бригади:

І місце - КЦШМД м. Тернополя у складі лікаря Роксолани Мірус, фельдшерів Тараса Шостака та Ярослава Мирко, водія Ігоря Волошиновича.

ІІ місце - Тернопільське районне ВШМД у складі лікаря Віталія Барни, фельдшерів Василя Глухана та Андрія Кучера, водія Ігоря Поворозника.

ІІІ місце - Заліщицьке ВШМД у складі лікаря Галини Цимбалюк, фельдшерів Юрія Якимчука та Ярослава Косовського, водія Ярослава Коцюбійчука.

Цей конкурс довів, що проводити його вкрай необхідно. Він дав змогу звернути увагу на недоліки, навчитися і зайвий раз відпрацювати деякі прийоми надання невідкладної допомоги потерпілим з різними важкими травмами.

Наступного року Тернопіль планує стати господарем Міжнародного конкурсу швидкої медичної допомоги.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад