Реклама

схвалено проект Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України»

схвалено проект Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України»

7 жовтня 2009 року Урядом схвалено проект Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України», який розроблено Міністерством сім‘ї, молоді та спорту. У законопроекті передбачається доповнити Цивільний кодекс України поняттям «орган опіки та піклування».

На сьогодні визначення поняття органу опіки та піклування наведене лише у Законі України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», який є спеціальним законом за сферою свого регулювання і стосується виключно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських прав. Проте, відповідно до положень інших законів, на органи опіки та піклування покладено функції щодо вирішення питань у сфері захисту прав не тільки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а й питань, пов‘язаних із захистом особистих немайнових і майнових прав та інтересів дітей, які виховуються в сім‘ях, питань соціального захисту дорослих осіб, які потребують стороннього догляду.

Крім того, законопроектом пропонується усунути існуючі розбіжності в законодавстві шляхом доповнення статей 58, 59 Цивільного кодексу такою категорією дітей, як діти-сироти, над якими може встановлюватися опіка та піклування.

Внесення запропонованих змін до Цивільного кодексу України дасть можливість усунути прогалину щодо визначення на законодавчому рівні органів опіки та піклування, та сприятиме удосконаленню роботи останніх.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад