Реклама

Стоп інсульт - 2009

Стоп інсульт - 2009

У 2009 році Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту підтримує акції "Української Асоціації боротьби з інсультом" та бере участь у проведенні Всеукраїнського маршу "Стоп інсульт - 2009" у наступних містах:

-  9 жовтня у м. Львові;

- 16 жовтня у м. Харкові;

- 24 жовтня у м. Києві;

- 29 жовтня завершаться у м. Сімферополі у Всесвітній День боротьби з інсультом.

У підготовці регіональних заходів активну участь приймають структурні підрозділи Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, обласні центри фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх" та "Центри інвалідного спорту".

Акція розпочалася 9 жовтня у місті Львові. Понад 300 учасників, серед яких студенти Львівського державного університету фізичної культур, медичних коледжів, вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, ветерани спорту, представники громадських організацій та всі бажаючі, пройшли маршем від пам’ятника Тарасу Шевченко до площі перед Оперним театром. Очолили марш Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, Голова Національної Ради з питань охорони здоров’я при Президенті України Микола Поліщук та керівники міста та області. Завершилася львівська акція безкоштовним вимірюванням кров’яного тиску всім бажаючим.

Одним з головних чинників виникнення інсульту є малорухливий спосіб життя (гіподинамія). Гіподинамія характерна для більшості людей працездатного віку та є причиною багатьох хвороб. Лише 13% українців мають необхідний, фізіологічно обумовлений, рівень рухомої активності. Тоді як в країнах ЕС - це 40-60%, в Японії - 70-80%. У свою чергу, фізична активність є одним із основних факторів збереження та зміцнення здоров’я, а також профілактикою багатьох захворювань. Слід зазначити, що серед осіб, які займаються фізичною культурою, значно менше поширені тютюнопаління, вживання алкоголю та наркотиків.

Останнім часом спостерігається стійка тенденція до "помолодшання" інсульту, тобто все більше молодих та працездатних за віком людей страждають на цю хворобу.

Найбільш доступним і масовим видом фізичних вправ є ходьба в швидкому темпі і біг підтюпцем, системне заняття якими сприятливо діє на всі органи і системи організму, особливо на серцево-судинну.

Тому природно, що активним учасником Всеукраїнського маршу "Стоп інсульт - 2009" стало Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, одним з пріоритетів діяльності якого є розвиток спорту та фізичної культури населення. Слід зазначити, що Міністерство чітко усвідомлює важливість розвитку обох складових – професійного спорту та популяризації здорового способу життя. Зокрема, на сьогодні тільки неолімпійськими видами спорту, згідно з офіційними даними, займається понад 300 тис. українців. Активно працює розгалужена мережа дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності тощо.

Також в цьому році в Україні вперше за часів незалежності проведено оздоровчий сезон для дітей на підставі Закону України. 2009 рік взагалі став ключовим у формуванні нової системи оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків. Безумовно – це сприятиме формуванню "звички" до активного та здорового способу життя змалку.

Крім того, розвиток національних та родинно-сімейних традицій здорового способу життя та виховання здорової дитини із широким залученням батьків до цього процесу також є важливим напрямком діяльності Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.


Последние новости
Чтоб получать все публикации с сайта «UAUA.info» в Facebook — нажмите «Нравится»
UAUA.INFO - портал для родителей

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад