Реклама

У Міністерствах занепокоєні станом опорно-рухового апарату столичних школярів

У Міністерствах занепокоєні станом опорно-рухового апарату  столичних школярів

15 жовтня 2009 року в гімназії «Потенціал» міста Києва було презентовано комплексну програму профілактики порушень опорно-рухового апарату у дітей «Постава», яку розроблено і апробовано відомим центром Євмінова. У заході взяли участь голова Національної ради pади з питань охорони здоров’я при Президенті України Микола Поліщук, заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак та голова комісії з охорони здоров’я та соціального захисту Київської міської ради Алла Шлапак.

Заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак зауважив, що майже 90% українських школярів мають порушення постави і захворювання хребта. Змінити цю тенденцію, за словами Мирослава Дутчака, можна завдяки профілактиці, збільшенню рухової активності учнів, яка повинна становити не менше двох годин на день.

За словами керівника програми В’ячеслава Євмінова, запропонований центром комплекс заходів дозволяє обстежити учнів на предмет порушення постави безпосередньо у школі, здійснювати корекцію та профілактику деформації хребта.
Столичну гімназію «Потенціал» для презентації програми «Постава»  розробниками було обрано невипадково. У навчальному закладі вже протягом трьох років школярі займаються на спеціальних профілакторах.

Заступник Міністра зазначив, що Міністерство апробовує на ефективність різні методитики покращення рухової активності в школах. В цьому контексті відомство підтримує програму профілактики порушень постави у дітей, яка презентується сьогодні.

«Фахівці трьох міністерств – Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я – розробляють методичні рекомендації щодо забезпечення рухової активності учнів і студентів у навчальний та позаурочний час. Міжвідомча робоча група також продовжує працювати над проектом Положення про фізкультурно-оздоровчий комплекс "Крок до здоров'я", який допоможе  визначити безпечний для здоров’я рівень фізичної підготовки», - зазначив Мирослав Дутчак.

За словами заступника Міністра, фізкультурно-оздоровчий комплекс «Крок до здоров’я», як своєрідний індикатор, повинен дати дитині і батькам інформацію про реальний стан фізичного здоров’я дитини, для того щоб можна було вплинути і де потрібно скорегувати.

Зокрема, комплекс «Крок до здоров’я», міститиме такі показники: обсяг щотижневої рухової активності (в обсязі 8-12 годин на тиждень); рівень спеціальних знань про особливості рухової активності сучасної людини; фізичний розвиток (передусім співвідношення ваги та зросту дитини); стан функціональних систем організму (серцево-судинна та дихальна система); фізична працездатність та рухові здібності.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад