Реклама

Вперше в Україні - новітні технології в Тернополі

Вперше в Україні - новітні технології в Тернополі

Вперше в Україні в Тернопільському національному економічному університеті встановили суперкомп‘ютер, який об‘єднав мережі всіх вишів міста.

Чотири  державні тернопільські університети - економічний, медичний, педагогічний і технічний - мають унікальну внутрішню комп’ютерну мережу. Такі діють у найвідоміших університетах планети. Для студентів – це безкоштовний Інтернет і доступ до бібліотек іншого вишу. Для викладачів - можливість виконання дуже складних і великих за обсягом завдань, які не під силу звичайному комп’ютеру, але дуже швидко їх може опрацювати  надпотужна машина. Комп’ютер, встановлений у тернопільському економічному університеті, має лише кілька потужних банків.

Суперкомп’ютер встановлено в Тернопільському національному економічному університеті. Ця шафа будь-які завдання виконує у 200 разів швидше, ніж звичайний комп’ютер. Швидкість максимальна, але помилка мінімальна.

Сергій  Возняк, заступник  директора інформаційно-технічного центру ТНЕУ: «Вже медуніверситет поставив задачу для наукових досліджень і педагогічний хоче запускати задачі своїх фізиків. Тут, на цьому комп’ютері можна запускати задачі і вони швидко виконаються».

Чотири тернопільські університети з’єднує 100 кілометрів оптичного кабелю. Подібні мережі мають усі провідні університети світу. Український суперкомп’ютер встановлено за гроші НАТО.

Тернопільські вчені спочатку включили в програму школи і навіть садочки. Але в НАТО попросили бути скромнішими і обмежитися лише чотирма державними вишами.

Анатолій Савченко, завідувач кафедри інформаційних систем та управління ТНЕУ: «Проект закінчиться у грудні і  тоді система буде здана в експлуатацію. Тепер йде пробна експлуатація».
Основна вимога спонсора – безкоштовний Інтернет для студентів. У центральному корпусі економічного університету вже повсюди встановлено Wi-Fi. 

Крім того, не виходячи з аудиторії, можна дізнатися, чи є потрібна література в бібліотеці іншого університету. Щоправда, про віртуальні можливості деякі студенти вперше чують.

У перспективі безкоштовний Інтернет має дійти навіть до тернопільських гуртожитків. А ще Ігор Романець планує запровадити в межах навчальних корпусів безкоштовні телефонні дзвінки, за принципом IP-телефонії.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад