Реклама

У Шевченківському районі столиці значна увага приділяється профілактиці дитячої безпритульності

У Шевченківському районі столиці значна увага приділяється профілактиці дитячої безпритульності

У Шевченківському районі столиці значна увага приділяється профілактиці дитячої безпритульності, соціальному захисту дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, запобіганню правопорушенням серед неповнолітніх. Ці питання систематично розглядаються на колегіях райдержадміністрації, на нарадах у заступника голови з питань освіти, культури та молодіжної політики, на розширених семінарах.

Цього дня служба у справах неповнолітніх Шевченківської райдержадміністрації звітувала на колегії про виконання заходів Програми запобігання дитячій бездоглядності, розробленої на 2003-2005 роки.

Протягом року було проведено більше 20 тематичних рейдів: „Діти вулиці”, „Неблагополучна родина”. Виявлено 42 неповнолітніх, які займалися бродяжництвом або перебували без догляду батьків. З них 33 влаштовано до притулку для неповнолітніх, 1 – до лікарні, 6 – повернуто батькам, 2 – до інтернатів.

Під час проведення 12 зовнішньо-профілактичних рейдів „Комп’ютерний клуб” виявлено 46 неповнолітніх, які перебували в клубах у нічні та навчальні години.

Служби управління, відділи та організації району працюють під гаслом „Чужих дітей не буває”. Ними відпрацьовано механізми виявлення неблагополучних сімей та обстеження житлово-побутових умов проживання неповнолітніх. Активну допомогу надають у цій справі медичні та навчальні заклади, ЖЕДи, працівники міліції та й самі мешканці. Так, у минулому році працівники служб та відділів побували у 176 таких сім’ях та взяли на облік і контроль дітей, що потребують допомоги. Їх залучають до роботи в гуртках і секціях, підліткових клубах за місцем проживання. У районі працює 20 клубів за місцем проживання, які відвідують більше 2 тис. неповнолітніх.

На обліку в службі 11 неблагополучних родин, в яких виховується 20 дітей. З цими сім’ями проводиться постійна профілактична робота, батьки та діти передані під соціальний супровід до Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Якщо виховна та профілактична робота не дає позитивних результатів, служба змушена вдаватися до крайніх заходів – позбавлення батьківських прав. У 2005 році було позбавлено прав 20 батьків по відношенню до 19 дітей. Усі діти влаштовані до інтернатів. А 20 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування було передано в сім’ї опікунів, 16 влаштовано до інтернатів.

Служба у справах неповнолітніх активно співпрацює з відділами, управліннями та службами району щодо впровадження проекту соціального супроводу дітей та підлітків, які проходять комплексну реабілітацію в медико-оздоровчому соціально-реабілітаційному Центрі для неповнолітніх м.Києва. Близько 15 тисяч неповнолітніх було оздоровлено улітку минулого року. Під час літніх канікул функціонувало 16 оздоровчих таборів, в яких перебувало близько тисячі дітей шкільного віку. А в 10 трудових об’єднаннях працювало майже 300 старшокласників.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад