Реклама

619 діток у Києві шукають своїх батьків

619 діток у Києві шукають своїх батьків

Кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Києві зменшується з кожним роком. Так, у 2006 році на обліку перебувало 3 230 дітей, на даний час – 2 687 дітей. У той же час загалом по Україні кількість таких дітей збільшується: 2006 рік – 102 912 дітей, а в 2008 році – 103 542 дітей. Про це повідомила перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька.

«Сьогодні ми намагаємось надавати перевагу сімейним формам виховання дітей-сиріт. Так, якщо в 2006 році в Києві було виявлено 668 посиротілих дітей, з яких лише 43% було влаштовано в сімейні форми виховання, а інші діти були направлені до державних закладів, то в 2008 році при посиротілих 628 дітях у родини влаштовано вже 74% дітей. За 9 місяців 2009 року виявлено 390 дітей, 75 % з яких вже знайшли нові родини», – зазначила Ірена Кільчицька.

За словами першого заступника голови КМДА, сьогодні в Києві діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, направляються в державні заклади лише в виключних випадках – якщо діти мають серйозні проблеми зі здоров’ям (синдром Дауна, ВІЛ-інфекція, психічні захворювання, тяжкі вроджені вади розвитку тощо).

«47 дітей, які влаштовані в державні заклади в 2009 році, - це в основному новонароджені діти, яких батьки залишили в пологовому будинку. На даний час більшість з них уже передані під опіку або усиновлені. У закладі залишаються тільки діти, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям. Проте навіть в таких випадках докладається максимум зусиль, щоб знайти для дитини нову родину», – додала Ірена Кільчицька.

Довідково

На даний час у службах у справах дітей м. Києва перебуває на обліку 2687 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 2068 дітей, а це майже 77%, влаштовано до сімейних форм виховання: під опіку, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Це один з кращих показників в Україні. 

Чисельність усиновлених дітей в м. Києві щороку зростає: 2006 рік – 140 дітей, 2007 рік – 160 дітей, 2008 рік – 168 дітей, за 9 місяців 2009 року – 135 дітей. Тобто, кожна четверта дитина, яка має правові підстави для усиновлення, знаходить свою сім’ю. Національне усиновлення (70%) значно переважає міждержавне (30%). У 2009 році в м. Києві було усиновлено 53 дітей віком старше 5 років. Такі результати є також одними з кращих в Україні. Так, за 9 місяців 2009 року відповідно до рішень районних у м. Києві судів було усиновлено 89 дітей. Проте, реально було 135 київських сиріт. Це діти м. Києва, які були усиновлені рішеннями судів в різних регіонах України, оскільки суди розглядають заяви про усиновлення за місцем перебування дитини.

Для м. Києва найпріорітетнішими є усиновлення та опіка. Про це свідчить і аналіз потенційних кандидатів, які бажають взяти на виховання дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування. Так, чисельність дітей, влаштованих у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу складає 4,7% від загальної чисельності посиротілих дітей. Дитячий будинок сімейного типу, за висновками фахівців, не є типовим для м. Києва, а є більш прийнятним для сільської місцевості.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад