Реклама

Усиновлення в Україні стає все більш популярним

Усиновлення в Україні стає все більш популярним

Протягом дев’яти місяців 2009 року громадяни України усиновили 1739 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що на  225 більше порівняно із кількістю усиновлених протягом  аналогічного періоду  2008 року (1514 дітей). Таку інформацію за підсумками 9 місяців цього року надано Державним департаментом з усиновлення та захисту прав дитини.

«Сьогодні в Україні в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу щомісяця влаштовують більше дітей, ніж в 2004-2005 роках влаштовували протягом року», - зазначив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, додавши, що на етапі започаткування реформи системи захисту дітей в такі форми сімейного виховання в 2004 році влаштували 121 дитину, за підсумками 2005 року – 131 дитину.

Станом на 1 жовтня 2010 року в Україні функціонувало 467 дитячих будинки сімейного типу, в яких перебувало 3122 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 2827 прийомних сімей, в яких виховувалося 4730 дітей.

Найвищий показник кількості дітей, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, в Чернівецькій області - 14,4%, від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Тернопільській -14,1%, Закарпатській - 13,2%,  Кіровоградській - 12,5%.

«Ці дані вкотре підтверджують сталість тенденції щорічного зростання усиновлення дітей громадянами України впродовж кількох минулих років. При цьому ані криза, ані інші причини не спроможні зупинити ці процеси, оскільки, з одного боку, зростання свідомості українців, а з іншого - запровадження з початку цього року підтримки державою сімей, які усиновили дитину, надали нового поштовху до активізації усиновлення нашими співвітчизниками», - зазначив Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко.

Ще однією позитивною тенденцією цього року, за словами Юрія Павленка, є помітне зростання кількості усиновлень громадянами України в  південних та східних регіонах, які раніше не відзначалися значною активністю в цьому напрямку. Так, зокрема, протягом січня-вересня  в Донецькій області громадянами України всиновлено - 210 дітей,  в Дніпропетровській - 177 дітей, в Луганській - 107 дітей, в АР Крим - 102 дитини, в Полтавській – 63 дитини, в Херсонській області – 72 дитини.

Залишається стабільно високою кількість громадян України, які бажають усиновити дитину. Водночас переважна більшість громадян України як і раніше зорієнтовані на усиновлення маленької дитини, при тому що 90% дітей, які очікують усиновлення, - це діти від 6 років і старші.

Міністр Юрій Павленко вкотре наголосив на  здійсненні суворого контролю за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, здійсненні службами у справах дітей жорсткішого нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, що чітко регламентується окремим  розділом постанови Кабінету Міністрів України за № 905 від 8 жовтня 2008 року.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад