Реклама

Допомога сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах

Допомога сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах

Наприкінці минулого тижня у Володар-Волинську, Житомирська область, відбувся семінар для заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та соціальних педагогів 24 навчальних закладів району.

Як вберегти сім'ю від алкогольної спокуси, де шукати порятунок, коли біда вже постукала у двері, як працювати з батьками, щоб посилити їх виховний потенціал – ці питання були ключовими під час заходу, який організував та провів Володарсько-Волинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі-ЦССМ).

На сьогодні у загальному банку даних Володар-Волинського районного ЦССМ – 109 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. З них понад 70% мають проблеми з вживанням алкоголю, а відтак і зневажливе ставлення між членами родини та негативний вплив на дітей. Тому найголовніше завдання соціального працівників та педагогів – вберегти дитину та зуміти переконати батьків, що потрапивши у кризу, вони повинні звертатися за допомогою і що лише таким чином можна врегулювати сімейні конфлікти, налагодити стосунки з дітьми, вирішити безліч інших проблем,  - варто лише не опускати руки.

Ефективність соціальної роботи із сім'ями, які опинились у складних життєвих обставинах, залежить від того, наскільки тісною є співпраця між зацікавленими організаціями та установами. Тому під час роботи семінару відбувся обмін досвідом роботи між освітянами та працівниками районного ЦССМ. Були детально обговорені методичні рекомендації щодо формування загального банку даних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, та роботи з такими сім'ями.

Крім того, на семінарі обговорювалося питання створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в рамках інформаційної кампанії «Візьміть дитину у родину». Наразі в районі функціонує п’ять прийомних сімей та один дитячий будинок сімейного типу і, безумовно, вони також потребують особливої уваги та піклування.

За підсумками семінару учасники прийняли рішення:

- за поданням навчальних закладів  заслуховувати питання щодо вирішення проблемних питань сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, на засіданнях Дорадчого органу по роботи з такими сім’ями;

- запровадити «Батьківський всеобуч» для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, основним завданням якого буде навчання батьків долати кризу у будь-яких аспектах сімейного життя.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад