Реклама

Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року

Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року

Міністр України у справах сім‘ї, молоді та спорту Юрій Павленко відзначає істотне підвищення уваги з боку державних органів до соціальних проблем дитинства та захисту прав дітей як на політичному, так і законодавчому рівнях, яке спостерігається впродовж 2005-2009 років. Про це Міністр сказав, виступаючи на засіданні Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства, яке відбулося 6 листопада 2009 року.

Юрій Павленко у своєму виступі нагадав, що в 20 листопада 2009 року відзначатиметься 20 років з моменту прийняття Конвенції ООН про права дитини.  Він зазначив, що в березні цього року було прийнято Закон України «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період» до 2016 року», яким встановлено всі пріоритетні напрямки державної політики щодо дітей. 21 жовтня Урядом прийнято розпорядження «Про затвердження заходів з виконання у 2010 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року».

«Документ передбачає комплекс конкретних заходів для функціонування оптимальної цілісної системи захисту прав дітей, спрямованої  на покращення становища дітей в усіх сферах їх життя. Хочу висловити подяку всім міністерствам та відомствам, які взяли участь у розробці проекту розпорядження та його погодженні. Загалом це 14 центральних органів виконавчої влади та 19 неурядових організацій», - зазначив Юрій Павленко.

Міністр також подякував за плідну співпрацю Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в особі представника ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо, яка взяла участь у засіданні Комісії.

Говорячи про заходи з відзначення 20-ліття ухвалення Конвенції ООН про права дитини, Міністр зауважив, що складна епідеміологічна ситуація в країні внесла певні корективи в плани святкування: буде організовано низку теле- та радіопередач, репортажів, присвячених 20-річчю Конвенції ООН про права дитини та Дня спільних дій в інтересах дітей, а також широке висвітлення в центральних та регіональних ЗМІ питань, що стосуються проблем охорони дитинства.

На засіданні комісії було обговорено та затверджено проект щорічної державної доповіді про становище дітей в Україні за підсумками 2008 року «Реалізація права дитини на виховання в сім’ї», а також розглянуто питання підготовки та відзначення 20-ї річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини.

На засіданні виступили представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо, директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Людмила Волинець, директор Державного інституту розвитку сім`ї та молоді Андрій Мішин, керівник тимчасового творчого колективу Державного інституту розвитку сім`ї та молоді Алла Зінченко.

Участь у третьому в цьому році засіданні Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства взяли представники центральних органів виконавчої влади, Секретаріату Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Федерації професійних спілок України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), міжнародних програм, громадських, благодійних фондів, засобів масової інформації.


Последние новости
Чтоб получать все публикации с сайта «UAUA.info» в Facebook — нажмите «Нравится»
UAUA.INFO - портал для родителей

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад