Реклама

Увага! Щодо виплати допомоги при народженні дитини - зміни, які вступлять в силу з 1 січня

Увага! Щодо виплати допомоги при народженні дитини - зміни, які вступлять в силу з 1 січня

17 листопада 2009 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо виплати допомоги при народженні дитини», згідно якого, з 1 січня 2011 року допомога при народженні дитини нараховується в розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановлених на день народження дитини.

Як зазначено в тексті Закону, допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 45 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину; кратній 90 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу дитину – 24 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Окрім цього, внесено зміни до Статті 11-ї Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Зокрема, частина 5-та цієї статті викладена у такій редакції:

«Виплата допомоги при народженні дитини припиняється в разі:

  • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
  • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
  • нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
  • у разі виникнення інших обставин».

Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко вважає прийняття зазначеного Закону ще одним якісним кроком у формуванні відповідальної і цілісної демографічної політики в державі.

«Закон не тільки запроваджує замість щорічного постійний рівень виплат при народженні дитини, убезпечуючи їх від інфляційних процесів, а й посилює відповідальність батьків за використання коштів, наданих на розвиток та виховання дітей», - наголосив Міністр.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад