Реклама

Завершення карантину ще не означає завершення протиепідемічних заходів.

Завершення карантину ще не означає завершення протиепідемічних заходів.

Відновлення виховного процесу в дошкільних дитячих закладах і навчання в школах і вузах повинно починатися з підготовки приміщень до прийому дітей з урахуванням епідемічних і санітарних вимог. Як повідомив Перший віце-прем‘єр-міністр України, Голова Державної надзвичайної протиепідемічної комісії Олександр Турчинов, такі рекомендації керівникам регіонів були затверджені на засіданні Держкомісії в п’ятницю.

За його словами, Державна надзвичайна протиепідемічна комісія доручила Міненергетики і місцевим адміністраціям простежити за готовністю приміщень дитсадочків, шкіл та вузів до прийому дітей: "Доручення стосується заборони відключення освітніх навчальних закладів від тепло- і газопостачання".

Зокрема, Олександр Турчинов підкреслив, що приміщення повинні чітко відповідати санітарним нормам, оскільки в деяких регіонах вони відключалися від опалення задля економії коштів: "Тому якраз ці дні повинні використати для належної підготовки теплового і санітарного режимів цих приміщень для того, щоб там могли навчатися діти".

В той же час, за словами Першого віце-прем‘єр-міністра, при відновленні навчального процесу необхідно враховувати епідемічну загрозу. Так, Комісія рекомендує Міністерству охорони здоров'я, Міністерству освіти і науки та регіональній владі не збільшувати кількість аудиторних і класних занять, зокрема занять в суботу, а також не використовувати для навчання канікули. "Ми проти зменшення кількості днів відпочинку у дітей, зокрема канікул". Водночас Олександр Турчинов нагадав, що згідно з рішенням Уряду ніхто не має права змушувати педагогів йти у відпустку або зменшувати їм зарплату. "Але до нас доходять такі неприємні факти. Причому найбільше сигналів саме зі східних регіонів. Я б звернув увагу керівників на недопустимість таких заходів і таких дій.", - відзначив Олександр Турчинов.

Крім того, Перший віце-прем‘єр-міністр України повідомив, що відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепідемічної комісії після закінчення карантину в навчальному закладі дітям не потрібно буде пред’являти довідку про стан здоров'я: "Ми не можемо ризикувати. Коли така кількість дітей або їх батьків підуть до лікарень за цими довідками, то ми можемо тільки погіршити і без того небезпечну епідемічну ситуацію".

Олександр Турчинов також підкреслив, що на своєму засіданні Держкомісія не лише не скасувала, а й підтвердила вищій рівень небезпеки в умовах епідемічної загрози. "Ми не можемо розслаблятися, бо за прогнозами наших фахівців і фахівців ВООЗ може бути ще декілька хвиль епідемії. Ми повинні бути готові до цього", - зазначив він.

Новости партнеров
Загрузка...

Последние новости

ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад