Реклама

Рада Європи виступила проти культурних традицій, які заохочують насильство над дітьми

Рада Європи виступила проти культурних традицій, які заохочують насильство над дітьми

Рада Європи закликла 47 держав–членів Ради ухвалити та втілювати в життя загальнонаціональні заходи з метою захисту прав людини та припинення насильства стосовно дітей. Відповідні Керівні лінії були ухвалені Комітетом міністрів напередодні відзначення 20-ї річниці Конвенції ООНпро права дитини.

Зокрема, Рада Європи закликає до заборони всіх форм насильства над дітьми, створення незалежних інституцій із забезпечення захисту дітей, а також проведення інформаційних кампаній з прав дітей, починаючи з права бути захищеними від всіх форм насильства. Має також надаватися інформація про негативні наслідки насильства для дітей, принципи відповідального батьківства, необхідність супроводу дітей при їхньому знайомстві з Інтернетом, а також обмеження ризиків, пов’язаних з новітніми технологіями (насильство у деяких відео-іграх та он-лайн, педопорнографічні сайти, залицяння, шантаж...). Ці кампанії спрямовані на все суспільство, але особливо на батьків, вихователів, Інтернет-провайдерів.

Рада Європи також намагається досягти засудження та усунення соціальних або культурних концепцій, що приймають, тобто фактично заохочують насильство (сексистські кліше, дискримінація, ритуальне пошкодження частин тіла, тощо)

Крім того, Рада Європи сприяє тому, щоб держави та окремі особистості краще усвідомлювали свій обов’язок засуджувати й запобігати насильству, допомагати дітям–жертвам.

Фахівці, які працюють із дітьми, мають бути підготовлені й мати необхідні повноваження запобігати та виявляти насильство, це особливо стосується найбільш уразливих дітей (діти з обмеженими можливостями, представники національних меншин та інші).

Документ відповідає одній з цілей, встановлених Варшавським самітом у 2005 році. Інформаційна кампанія проти тілесних покарань під назвою «Ні тілесному покаранню дітей», розпочата у 2008 році, стала реалізацією цих цілей. Вона також є внеском Ради Європи у відзначення 20-ї річниці конвенції ООН про права дитини, стаття 19 якої встановлює для держав чіткий обов’язок захищати дітей від всіх форм насильства, будь-коли та будь-де.

Нагадуємо, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко напередодні відзначення 20-ї річниці конвенції ООН про права дитини закликав українських громадян чітко дотримуватися Статті 150-ї Сімейного Кодексу України, якою забороняються  фізичні покарання дитини батьками,  а також застосування інших видів покарань,  які  принижують  гідність дитини.

Україна стала повноправним членом Європи з 31 жовтня 1995 року.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад