Реклама

В Україні навчилися проводити унікальні операції на серці в перші години життя дитини

В Україні навчилися проводити унікальні операції на серці в перші години життя дитини

Серцево-судинна патологія залишається однією з головних причин захворюваності та смертності у дітей. Вроджені вади серця - це одна з найтяжчих аномалій, що зустрічається найбільш часто: від 4 до 8 випадків на 1000 новонароджених живими, з них біля 2 тис. немовлят потребують термінової хірургічної допомоги.

У 2008 році у Європі було виконано біля 1,3 тис. кардіохірургічних операцій у новонароджених із застосуванням штучного кровообігу. В Україні провели близько 130 таких операцій, з них 100 немовлят прооперували в Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії. (Тоді як реальна потреба в подібних операціях складає понад 1,5 тис. на рік.)

У Науково-практичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України вперше у світі винайдено та застосовано новий метод, який дозволяє під час проведення кардіохірургічних операцій із застосуванням штучного кровообігу у новонароджених в перші години життя уникнути використання компонентів донорської крові. Унікальність винаходу полягає в тому, що під час операції використовується власна пуповина кров дитини, отримана при народженні (без шкоди для здоров'я та життя матері і немовляти).

Протягом останніх місяців було проведено кілька операцій, які дають підстави вважати новий метод - простим і досконалим рішенням багатьох медичних проблем. Фахівці впевнені, що застосування згаданого методу дасть можливість уникнути випадкового інфікування дитини вірусами ВІЛ, гепатитів та іншими небезпечними хворобами, які передаються з кров'ю. Крім того, використання власної крові дитини запобігає розвитку шкідливих імунних реакцій, які виникають при застосуванні чужої крові, дозволяє скоротити час післяопераційної реабілітації та прискорити одужання.

Під час візиту в Україну всесвітньовідомого дитячого кардіохірурга Роджера Міі, який він здійснив вперше на запрошення Центру, директор Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ доктор Ілля Ємець повідомив про винахід українських спеціалістів. Роджер Міі високо оцінив простоту і ефективність методу та надзвичайно високий фаховий рівень українських кардіохірургів. На його думку, використання власної пуповинної крові для помираючої дитини є справжнім порятунком. Це - не тільки кардинально новий підхід до вирішення багатьох практичних проблем. Це розкриває можливості до абсолютно нових науково-практичних досягнень в галузі медицини.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад