Реклама

На Тернопільщині, епіцентрі епідемії, завершення карантину не вплинуло на рівень захворюваності

На Тернопільщині, епіцентрі епідемії, завершення карантину не вплинуло на рівень захворюваності

Про це йшлося під час прес-конференції в облдержадміністрації, присвяченій роботі навчальних та дошкільних закладів області протягом першого тижня після закінчення карантину.

У прес-конференції взяли участь начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Запорожан та заступник головного державного санітарного лікаря області Нінель Цяпа.

Як повідомив Іван Запорожан, станом на 30 листопада у загальноосвітніх закладах області приступили до навчання 97 відсотків учнів, в професійно технічних – 91 %,  інтернатних – 89 % (менший відсоток пов’язаний з доїздом вихованців після вихідних), вищих навчальних закладах – 95 %.

У дошкільних навчальних закладах спостерігається зниження рівня відвідування їх дітьми у сільській місцевості, що звично в таку пору року пов’язано із сезонною незайнятістю батьків. В міських дитячих садочках рівень відвідування становить від 87 до 95 відсотків.

Як наголосив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації, він задоволений ходом відновлення занять у навчальних та дошкільних закладах області, зазначивши, що в усіх закладах продовжується суворе дотримання усіх профілактичних та протиепідемічних заходів.

Іван Запорожан також повідомив, що керівникам навчальних закладів області надано право вирішувати, в який спосіб вони забезпечуватимуть виконання навчальних планів 2009/2010 н.р., через погодження проведення додаткових занять з педагогічними колективами, батьківською громадськістю, профспілковими організаціями, районними (міською) санітарно-епідеміологічними службами. Єдина умова – після такого погодження керівники закладів мають подати графіки відпрацювання на затвердження у відповідні органи управління освіти.

Зі свого боку, заступник головного державного санітарного лікаря області Нінель Цяпа повідомила, що відновлення роботи навчальних та дошкільних закладів області протягом першого тижня після закінчення карантину не вплинуло на рівень захворюваності і не призвело до його зростання.

Для того, щоб мати об’єктивну картину СЕС області здійснює щоденний моніторинг ситуації двома шляхами: через збір інформації з лікувальних установ про кількість дітей які хворіють на ГРВІ та грип, та з навчальних закладів – про відсутність учнів саме через вірусні захворювання.

Водночас Нінель Цяпа наголосила, що  за критеріями ВООЗ, в Україні і в області зберігається найвищий рівень небезпеки поширення грипу А/Н1N1/Каліфорнія, а тому санепідслужба області продовжуватиме і надалі проведення моніторингу рівня відвідуваності та захворюваності дітей, а також перевірки освітніх закладів щодо суворого дотримання санітарного законодавства.


ВХОД или регистрация


Забыли пароль?
Войти с помощью:

Вход или РЕГИСТРАЦИЯ

Нажимая “Зарегистрироваться”,
вы соглашаетесь с правилами пользования
Войти с помощью:
Введите ваш E-mail,
указанный при регистрации
Назад